Služba Protext ČTK

Popis služby

Pomocí této služby můžete využít distribuční kanály ČTK k šíření vlastního tiskového sdělení a současně servis Protext Online.

Protext ČTK vám umožní využít komunikační síť České tiskové kanceláře pro rozšíření vlastní tiskové zprávy. Sdělení obdrží odběratelé agenturního servisu, tedy téměř všechna média v ČR, ale i zástupci firem a státní správy. V rámci služby Protext Online text rozešleme e-mailem až na 6000 adres zájemcům z řad novinářů a odborné veřejnosti. Zpráva bude zobrazována v aplikacích ČTK pro chytré telefony a tablety.

Pro distribuci využíváme zálohovaný zabezpečený SFTP přenos. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, takže k nim mají novináři přístup trvale. K tiskové zprávě zdarma zveřejníme fotografie, které umístíme také do Fotobanky ČTK.

Díky zpravodajským agregátorům se informace dostanou i k dalším čtenářům. Veřejnosti jsou texty přístupné na www.protext.cz, www.ceskenoviny.cz, www.barrandov.tv, www.i60.cz, wn24.cz a na www.metro.cz. Po vydání je zpráva po určitou dobu vystavena také na www.ctk.cz.

Popis služby ke stažení v PDF

Více informací získate na:

Česká tisková kancelář
oddělení Protext
Opletalova 5
111 44 Praha 1

tel.: +420 222 098 175
e-mail: protext@ctk.cz

Podmínky služby

Službou Protext mohou být zveřejněny materiály komerčního i nekomerčního charakteru. ČTK si ponechává výhradní právo rozhodnout o charakteru zadávaného textu a o jeho případném nezveřejnění. ČTK nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob. ČTK rovněž nezveřejní informace, které by mohly poškodit její dobré jméno. Za obsah textu (fota, videa...) odpovídá objednavatel.

Technické specifikace:

Podklady pro zveřejnění zprávy na daný den potřebujeme obdržet nejpozději do 17 hodin. Pokud zašlete zprávu později, vydáme ji druhý den ráno.

Text prosím zasílejte ve Wordu, může obsahovat odkazy. K TZ doporučujeme přiložit fotku/obrázek (max. 6 fotek, nejlépe JPG nebo PNG, velikost 800 px delší strana). Úvodní fotka by měla být ve formátu na šířku. Pro vložení videa potřebujeme odkaz na video např. na youtube nebo embed kód.

Výhody a distribuční kanály Přejít na ceník

PLOŠNOST - tisková sdělení obdrží novináři v téměř všech českých a některých slovenských sdělovacích prostředcích a také velký počet odběratelů ze státní a ekonomické sféry

RYCHLOST - tisková sdělení dostanou odběratelé nejpozději do 4 hod. od doručení do Protextu. Podklady pro zveřejnění zprávy na daný den potřebujeme obdržet nejpozději do 17 hodin. Pokud zašlete zprávu později, vydáme ji druhý den ráno.

MULTIMÉDIA – tiskové zprávy mohou obsahovat fotografie a loga. Fotografie umístíme také do Fotobanky ČTK.

UNIKÁTNÍ KOMUNIKAČNÍ NÁSTROJE – pro distribuci vašich zpráv používáme zabezpečený SFTP přenos, Infobanku ČTK, e-mail servis a aplikace ČTK pro chytré telefony

ARCHIVACE ZPRÁV - tisková sdělení jsou trvale uložena v Infobance ČTK, základním rešeršním nástroji novinářů v českých redakcích, novináři se tedy ke zprávě mohou i dodatečně vrátit

Pro získání kompletního medialistu nás kontaktujte na protext@ctk.cz


Ceník služby Protext ČTK

Počet zpráv Cena Podmínky
1 zpráva 3.500 Kč Délka: 150 slov (bez titulku a kontaktu), za každých dalších 30 slov navíc se cena zvyšuje o 300 Kč.
Předplatné
3 zprávy 9.200 Kč Délka 500 slov.
Při překročení limitu mohou být z předplatného odečteny 2 zprávy
Platnost předplatného je 48 měsíců od objednávky.
5 zpráv 13.200 Kč
10 zpráv 24.200 Kč

Uvedené ceny jsou bez 21% DPH.

Umístění zprávy na Twitteru Českých novin:

Zprávu vydanou službou Protext lze navíc umístit na Twitter portálu České noviny, který má více než 59 tisíc uživatelů. Cena je 1.500 Kč bez DPH.

Zveřejnění tiskové zprávy na Slovensku:

Vaši tiskovou zprávu zařadí do svého servisu slovenská agentura TASR (Tlačová agentúra Slovenskej republiky). Cena je 3.500 Kč bez DPH.
Technické a další specifikace

Zveřejnění tiskové zprávy v Polsku:

Vaši tiskovou zprávu zařadí do svého servisu polská agentura PAP (Polska Agencja Prasowa). Cena je 4.000 Kč bez DPH.


Graf Protext ČTK