Zimní nadílka novinek v regionu Liptov

Zima v Liptově bude opět plná novinek pro turisty. Na návštěvníky čekají nové lanovky v lyžařských střediscích, velkolepé akce, doprava v Liptově gratis, slevy na skipass a další skvělé zážitky.

Lyžařské srdcovky

Srdce nejednoho lyžaře poskočí při pomyšlení na TOP lyžařské středisko Jasná Nízké Tatry. Na tuto zimní sezónu se však mohou návštěvníci těšit dvojnásob. Dlouholeté čekání na lanovky, spojující obě strany Chopku skončilo. Na severní straně straně Chopku (2 004 m.n.m.) přibudou dvě kabinové lanovky - lanovka Funitel, která patří k nejmodernějším technologiím na světě a lanovkový systém Twinliner - šikmý výtah zabezpečující přesun lyžařů, snowbordistům a v létě i pěších turistů z Bílé Poutě na průhyb do údolní stanice Funitelu. Provoz lanovek by měla být spuštěna již v prosinci tohoto roku. Spolu s lanovkami přibyly i nové sjezdovky. Jasná Nízké Tatry tak nabízí již 45 km sjezdovek.

Příležitost na dobrou lyžovačku nabízí i středisko Ružomberok - Malinô Brdo, které poskytuje 12 km sjezdových tratí, nejdelší z nich měří až 3 900 m s výškovým rozdílem 698 m. Je jednou z nejdéle uměle zasněžovaných sjezdovek na Slovensku.

Termální hřejivý relax

Dokonalý relax po lyžování nabízejí aquaparky Tatralandia, GINO PARADISE Bešeňová a Lázně Lúčky. Myslíte si, že v třeskuté zimě není možné zažít tropické teplo? Mýlíte se. Tatralandia překvapí novým krytým komplexem s originální atmosférou, tropickou flórou a výhledem na Západní a Nízké Tatry. Tropická hala ve tvaru mořské mušle otevřela své brány už v létě. Druhá část výstavby a dokončení přelomové investice je naplánováno na začátku zimní sezóny. Lákadlem bude především šnorchlovací bazén s možností sledovat podmořský svět. Zkřehlé kosti si výborně ohřejete i v termálních bazénech GINO PARADISE Bešeňová, který otevřel 30 m vysokou tobogánových věž se 6 tobogány - což je více než 1 km nových tobogánových drah, bazén s vlnobitím, nový dětský bazén se skluzavkami a vodními atrakcemi.

"Těší nás, že podnikatelské subjekty každoročně investují a výrazně zvyšují konkurenceschopnost a atraktivitu regionu vůči alpským střediskům. Celková výše investic do největších zařízení cestovního ruchu je ve výši 52 milionů eur, "prozradila výkonná ředitelka oblastní organizace cestovního ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Do lyžařských středisek zdarma

REGION LIPTOV se stará i o komfort turistů a zajistil pro ně bezplatný LIPTOV SKI-AQUA BUS. Podmínkou využití dopravy gratis je LIPTOV Region Card. Každý držitel karty bude moci přepravovat po čtyřech trasách: Tatralandia - Jasná, Lázně Lúčky - Gino PARADISE Bešeňová - Jasná, Lázně Lúčky - Gino PARADISE Bešeňová - Hrabovo, Liptovský Ján - Jasná. LIPTOV SKI-AQUA BUS bude v provozu od 26. prosince 2012 do 1. dubna 2013.

LIPTOV Region Card nabízí širokou nabídku slev. Pokud se klient ubytuje u smluvních ubytovatele na dvě až čtyři noci, získá 20 procentní slevy z ceny skipasu v TOP lyžařských střediscích na tři dny. Pokud se ubytuje na pět a více nocí, odmění ho až 30 procentní slevou z ceny skipasu na šest dní.

Kontakt:

REGION LIPTOV, oblastní organizace cestovního ruchu

tel: 044/ 55 65 401

mail: info@klasterliptov.sk

Klíčová slova Slovensko-turistika-rekreace-REGION LIPTOV

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.