Přijímací komise (Graduate Management Admission Council - GMAC) nabídne počátkem září nejnovější verzi přijímacích testů na přijímací zkoušky pro uchazeče o studium MBA. Tento test je dodáván ve formě počítačového programu POWERPREP verze 3.0. Je to jediný software, který obsahuje otázky, které budou zařazeny do přijímacích testů a také obsahuje dva modelové testy. Předchozí verze tohoto programu, která se prodávala za 59 dolarů a 59 centů, byla uchazeči o studium dobře přijata. Program POWERPREP byl vyvinut výborem pro testování znalostí.
Vedení výboru se rozhodlo nabídnout tento program zdarma, aby se zájemcům o studium MBA usnadnil přístup k otázkám a informacím. Tento program si můžete stáhnout ze serveru http://www.gmac.com. Z důvodu snadnější dostupnosti programu obdrží každý uchazeč, který se přihlásí na test GMAT, CD ROM s plnou verzí programu. Program si bude moci stáhnout každý, kdo se zaregistruje na serveru, ale CD ROM poskytneme pouze studentům, kteří se přihlásí na test.
Paul Danos, člen vedení výboru pro testování znalostí a děkan Amos Tuck School, Dartmouth College, řekl: "Poskytnutím přípravných materiálů na test GMAT studentům zdarma naplňujeme hlavní cíl našeho výboru, kterým je zajistit přístup k postgraduálnímu ekonomickému vzdělávání pro všechny."
Cena za test GMAT byla stanovena na 190 dolarů. Tato cena je stejná na celém světě. John Kraft, děkan University of Florida, řekl: "Stanovení jednotné ceny za test GMAT na celém světě, je důležitým krokem k tomu, aby se tento test stal globálním standardem v přijímacím řízení pro uchazeče o postgraduální ekonomické studium." Od roku 1997 je díky výpočetní technice možno skládat GMAT test 250 dní v roce po celém světě. Neoficiální výsledky jsou k dispozici okamžitě a výsledky testů jsou rychle rozesílány institucím poskytujícím vzdělání MBA (Master of Business Administration). Vypracování testů usnadňuje také život handicapovaným osobám.
GMAT (Graduate Management Admission Council) je nezisková vzdělávací organizace významných ekonomických škol na celém světě a poskytuje služby, které jsou ročně využívány více než 1500 ekonomických škol a 200.000 potencionálních studentů na celém světě. KONTAKT: Westerbeck Communications, Inc. Robyn Dubbs, 312/832-1676 l.13 wbc2@interaccess.com