Maximální bezpečnost pro .CZ domény s ACTIVE 24

Protext: Active24 logo

Protext: Active24 logo

Společnost ACTIVE 24 spouští dnes do ostrého provozu, jako jeden z prvních doménových registrátorů, technologii DNSSEC. Tato technologie, která je rozšířením systému DNS směrem k většímu zabezpečení doménových jmen, snižuje výrazně možnost jejich zneužití. Všichni zákazníci ACTIVE 24 tak mohou začít využívat tento profesionální bezpečnostní standard.

Zvýšení zabezpečení je dosaženo zavedením principu asymetrické kryptografie do systému DNS. Data v DNS jsou při využití DNSSEC digitálně podepsána, což zvyšuje jejich důvěryhodnost. Výrazně se tak snižuje například riziko odposlechu e-mailů, phishingu, podvržení informací pod cizím jménem atd. Pro běžného uživatele internetu DNSSEC neznamená žádnou komplikaci, zvýšení zabezpečení pro něho zajišťuje poskytovatel připojení (ISP), správce nameserveru nebo právě registrátor doménového jména.

Podporu technologie DNSSEC v České republice zavedlo již v dubnu 2008 sdružení CZ NIC, nejprve na ENUM doménách, od 30.9.2008 i na .CZ doménách. Společnost ACTIVE 24 měla již od počátku zájem se projektu zúčastnit a technologii DNSSEC nabízet svým klientům ihned po oficiálním spuštění. "Spuštění DNSSEC je pro nás samozřejmým krokem, protože naším cílem je nabízet zákazníkům nejkvalitnější služby a vysoká bezpečnost je v součané době jejich nedílnou součástí", říká ke spuštění DNSSEC Zdeněk Brůna, technický ředitel ACTIVE 24.

Společně s DNSSEC rozšiřuje ACTIVE 24 svoji nabídku o balíček Bezpečná doména. Balíček obsahuje DNSSEC a službu Upozornění, která zákazníkům zaručuje nadstandardní formu informace o vypršení registrace domény, a to telefonátem a doporučeným dopisem.

ACTIVE 24, s.r.o. - přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení (http://www.active24.cz). Zároveň provozuje jedno z největších virtuálních obchodních center - Vltava2000 (http://www.vltava2000.cz). Společnost ACTIVE 24, s.r.o., je součástí skupiny Active 24 ASA, celoevropského poskytovatele hostingových služeb s centrálou v norském Oslu a pobočkami v 15 evropských zemích. Od roku 2006 je stoprocentním vlastníkem skupiny Active 24 norská společnost Mamut.

Kontakt:

Jana Šilpochová

Marketing & PR Specialist

ACTIVE 24, s.r.o.

Sokolovská 394, 186 00 Praha 8

Tel:+420 234 262 045

Mob:+420 605 204 507

Fax:+420 234 262 009

E-mail: silpochova.jana@active24.cz

http://www.active24.czhttp://www.mujnovyweb.cz

Klíčová slova ČR-internet-firmy-domény-ACTIVE 24-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.