Český železniční průmysl představil své novinky na mezinárodním veletrhu InnoTrans v Berlíně.

Společná expozice ACRI - o rozloze 600 m2 byla téměř dvojnásobkem plochy minulých let. Nárůst výstavní plochy zcela odpovídal zájmu českých firem o rozšiřování jejich exportních teritorií. InnoTrans znamená skvělou příležitost prezentovat kompletní výrobní portfolio českého železničního průmyslu "pod jednou střechou". V Berlíně byli vyhlášeni vítězové již 2. ročníku Výroční ceny ACRI.

Společná expozice vznikla pod záštitou ACRI - Asociace podniků českého železničního průmyslu a za podpory MPO. Řada významných členských firem se na veletrhu prezentovala samostatně.

V zahajovací den 23. 9. 2008 byla oficiálně otevřena i společná expozice členů ACRI za účasti náměstka ministra dopravy ČR Vojtěcha Kocourka a zástupce MPO ČR Bohuslava Pártla. Expozici otevřel Vojtěch Kocourek slovy: "Pamatuji si, když jsme zde na Innotrans před 4 roky začínali v jedné prezentační místnosti. Všichni jsme od té doby odvedli kus práce. Dnes otevíráme tyto velké reprezentativní prostory. Chtěl bych popřát firmám, které zde vystavují hodně úspěchů." Předseda předsednictva ACRI a generální ředitel Pars nova Ing. Tomáš Ignačák dodal: "Odvětví železničního průmyslu se postupně vrací mezi uznávané a respektované dodavatele železniční techniky. Na tomto veletrhu má premiéru hned několik nových produktů našich firem. Zmíním alespoň novou lokomotivu 109E či tramvaj ForCity z produkce ŠKODA TRANSPORTATION nebo dieselelektrickou lokomotivu řady 719.7 firmy CZ LOKO. Jsou zde i naši špičkoví výrobci komponentů a dílů. Naše členské zaznamenaly i výrazný nárůst exportu, jehož podíl v roce 2007 tvořil již 44 %. Ve srovnání s 30% podílem roku 2003 je zřejmé, že zahraniční úspěchy našich firem jsou významným faktorem dynamiky růstu železničního průmyslu. A účast našich firem na veletrhu InnoTrans je toho důkazem."

Výroční cena ACRI je udělována pod osobní záštitou ministra dopravy ČR. Je unikátním oceněním, jehož jedinečnost je dána zaměřením na železnici. Podrobnosti naleznete na http://www.acri.cz.

Přehled vítězů v kategoriích:

Infrastruktura

Výzkumný ústav železniční, a.s.

Posuzování shody s evropskými normami v rámci modernizace železniční infrastruktury ČR

Kolejová vozidla pro železnici

CZ LOKO, a.s.

Dieselelektrická lokomotiva řady 719.7

Kolejová vozidla pro městskou hromadnou dopravu

ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o.

100% nízkopodlažní tramvaj 15T

Sdělovací, zabezpečovací a telekomunikační systémy

AŽD Praha s.r.o.

ESA 33

Komponenty

MSV elektronika s.r.o.

Modul UniAVV pro automatické vedení vlaku

Skokan roku

DAKO-CZ, a.s.

Nárůst tržeb v roce 2007 o 69,7 % oproti roku 2006

Exportér roku

BORCAD cz s.r.o.

Nárůst exportu v oblasti kolejových vozidel o 185 % v roce 2007 oproti roku 2006

Inovátor roku

ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o.

Hnací podvozek kolejových vozidel s přímým pohonem kol

Akce roku

Bonatrans Group, a.s.

Wheelset Congress - Mezinárodní kongres železničního dvojkolí

Kontakt:

Jana Kaněvová

tisková mluvčí ACRI

mob: 602 680 709

fax: 234 698 202

e-mail: kanevova@acri.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografii, která je k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-Německo-železnice-firmy-ACRI-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.