ATX navrhuje vytvoření domény .car, která umožní bezpečné prohlížení internetu ve vozidlech

Poskytovatel telematických informací žádá Obchodní asociaci spojených vozidel (Connected Vehicle Trade Association), aby vytvořila koalici na podporu nástrojů pro webové prohlížeče přímo ve vozidlech.

Společnost ATX Group, největší nezávislý světový poskytovatel telematických služeb pro automobilový průmysl, oznámila, že zahájila jednání s Obchodní asociací spojených vozidel (Connected Vehicle Trade Association) (CVTA) z Detroitu o vytvoření mezinárodní pracovní skupiny, která by se zabývala bezpečným přístupem k internetovému obsahu prostřednictvím zabudovaných a mobilních zařízení ve vozidlech.

Společnost ATX, jako organizátor pracovní skupiny a asociace CVTA začnou okamžitě pracovat na tom, aby sezvaly výrobce automobilů a zainteresované strany z oblasti automobilové elektroniky k účasti na otevřené diskuzi a jednání o stanovení požadavků na internetové vyhledávače, které by byly součástí vozidel. Průmyslové fórum o tomto návrhu bude následovat po setkání představitelů průmyslu, které se uskuteční v Detroitu ve dnech od 20. do 22. října 2008.

Společnost ATX také navrhuje vytvoření domény nejvyšší úrovně s příponou .car, podobné doméně .com, díky které budou moci být internetové stránky speciálně navržené tak, aby splňovaly rostoucí požadavky zákazníků týkající se bezpečnosti a zajištění dodávek internetového obsahu přímo do vozidla.

"Internet se stal tak nedílnou součástí našeho života, že jeho využití ve vozidlech je nevyhnutelné a stoupá poptávka po tom, aby se průmysl dohodl na specifických formátech, které by umožnily propojit zkušenosti z tradičního prohlížení internetu s obsluhou vozidle," řekl prezident a generální ředitel společnosti ATX Steve Millstein. "Tento návrh je podobný adaptaci, která byla požadována při vývoji a rozhraní mezi "chytrými" smart telefony a webem. Prohlížení internetu ve vozidle představuje jedinečné prostředí s jedinečnými vlastnostmi."

"Společnost ATX je cenným partnerem asociace CVTA. My plně podporujeme její myšlenku zorganizovat tuto iniciativu," dodal Scott McCormick, prezident asociace CVTA (http://www.connectedvehicle.org). "Internetový obsah začíná vstupovat do prostředí dopravních prostředků a my potřebujeme přivést dohromady všechny akcionáře, pokud jde o bezpečný způsob získávání, prohlížení a zacházení s tímto obsahem. Je to správně načasované a důležité téma, které, jak doufáme, přiláká pozornost celé řady zúčastněných průmyslových odvětví po celém světě."

Kromě webového obsahu se očekává, že internetové stránky domény .car budou využívat také takové centrické telematické informace v reálném čase jako jsou například údaje o výkonu vozidla a údaje o diagnostice údržby, stejně jako o poloze vozidla. Také je navrhován telematický proces zabezpečení firewall speciálně navržený tak, aby byla zajištěna celková ochrana vyhledávače ve vozidle před obsahem, který je šířen vzduchem a to po celý životní cyklus automobilu.

Předpokládá se, že prvními uživateli budou výrobci automobilů a technologií a komunikační partneři a dodavatelé. Tato skupina bude muset definovat požadavky plynoucí ze zkušeností uživatelů. I když primárním účelem domény .car je umožnit motoristům surfovat po internetových stránkách z celého světa a vychutnat si upravené vyhledávání po internetu. Výrobci automobilů budou mít přínos z tohoto procesu, protože jim umožní:

- Zajistit flexibilitu, aby bylo možné upravit uživatelské rozhraní, které bude součástí vozidla po celou dobu jeho života

- Dramaticky zkrátit dobu uvedení na trh v porovnání se současnými procesy návrhů vestavěného softwaru

- Dosažení schopnosti upravit jej podle modelu vozidla, země a motoristy

- Umožnění snadného zákaznického přístupu k obsahu a aktualizacím

- Uspokojení očekávání zákazníků, pokud jde o internetové vyhledávání a zároveň zajištění bezpečného a příjemného zážitku ze řízení.

Kdokoli, kdo má zájem se zúčastnit úvodních rozhovorů, nebo dostat informace o říjnovém fóru, ať zašle kontaktní informace asociaci CVTA na internetovou adresu sjm@connectedvehicle.org.

O SPOLEČNOSTI ATX

Společnost má centrálu ve městě Dallas-Fort Worth, v americkém státě Texas a německém Dusseldorfu. Je největším světovým poskytovatelem přizpůsobených telematických služeb pro automobilový průmysl jak v severní Americe, tak Evropě. Telematické služby společnosti ATX jsou navrženy tak, aby poskytovaly majitelům vozidel větší bezpečnost, zabezpečení a pohodlné řízení. Tyto služby zahrnují pomoc při naléhavých situacích a na silnicích podle místních podmínek, automatické upozornění na nehody, hledání ukradených vozidel, vzdálenou diagnostiku a informaci o dopravě a navigaci v reálném čase. Společnost ATX rovněž upravuje telematické služby tak, aby pomáhala výrobcům automobilů a jejich prodejcům jejich využíváním snížit náklady, zlepšit obsluhu vozidel a lépe řídit jejich vztahy se zákazníky. Společnost ATX poskytuje služby majitelům automobilů takových značek jako například BMW, PSA Peugeot Citroen, Mercedes-Benz, Maybach a Rolls-Royce Motor Cars. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.atxg.com.

Internetové stránky: http://www.atxg.com

Zdroj: ATX Group

KONTAKT:

Gary Wallace

Viceprezident pro firemní vztahy

Tel.: +1-800-511-5891

Tel.: +1-972-753-6230

E-mail: gwallace@atxg.com

Klíčová slova USA-internet-automobilová-průmysl-ATX Group-PROTEXT

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.