Český přípravek na hojení ran získává pozornost světových odborníků.

Originální český přípravek Hyiodine, vyráběný společností Contipro C, určený k hojení komplikovaných ran, poutá značnou pozornost zahraničních lékařů. V současné době je přípravek testován v několika nemocnicích po celém světě. Na blížících se světových sympoziích budou odborníkům představeny zcela nové aplikace výrobku.

Na květnovém kongresu Evropské Asociace pro hojení ran v Lisabonu budou lékařům poprvé představeny aplikace přípravku Hyiodine při transplantacích kůže a vynikající výsledky hojení rozsáhlých tržných poranění ve válečných podmínkách vojenské nemocnice v Afghánistánu. Výsledky studie z nemocnice St.Mary´s hospital v Connecticutu v USA budou prezentovány na kongresu Světové Asociace pro Hojení Ran (WUWHS) v Torontu v červnu tohoto roku.

Díky svým unikátním regenerativním účinkům přípravek Hyiodine významně zvyšuje úspěšnost léčby a zkracuje dobu terapie. Hyiodine se v současné době používá především k hojení diabetických defektů, rozsáhlých operačních ran, proleženin a dalších typů obtížně zhojitelných ran. Postupným testováním přípravku lékaři nacházejí další možnosti aplikací, kde výrobek prokazuje své kvality a významným způsobem urychluje hojení.

Na přípravek je podána patentová přihláška v 90 zemích světa. Výrobce zaznamenává velký zájem nejen ze strany odborných lékařů, ale i ze strany zahraničních farmaceutických firem. Distribuční smlouvy již byly podepsány v 17 zemích celého světa.

Profil

Firma Contipro C, a.s. je členem holdingu Contipro Group. Holding patří k největším světovým výrobcům hyaluronanu (kyseliny hyaluronové), na němž jsou založeny také ostatní finální farmaceutické produkty firmy. Své aktivity v oblasti výzkumu a vývoje zaměřuje holding kromě hojení ran také na tkáňové inženýrství, genovou terapii a cílenou distribuci léků.

Další informace poskytne:

Zuzana Bubnová, obchodní ředitelka Contipro Group

tel.: +420 465 520 035

e-mail: sales@contipro.cz

Klíčová slova ČR-zdraví-léky-firmy-Contipro-PROTEXT

Oblast
Pardubický (pu)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.