Nejkrásnější hádanka finišuje, režisér do politiky nesměřuje

Pohádka Nejkrásnější hádanka, kterou v produkci společnosti Barrandov Studio připravuje režisér Zdeněk Troška, má za sebou další etapu dokončovacích prací. Slavnostní premiéra v Praze je naplánována na 20. února roku 2008, od 21. února 2008 bude pohádka uvedena do kin po celé ČR. Plánuje se ale, že již v předcházejícím týdnu se budou konat mimořádné krajské předpremiéry za účasti tvůrčí delegace.

Přestože autor a režisér Zdeněk Troška se soustředí na dokončovací práce, přemýšlí již také o novém projektu. V posledních týdnech se v médiích objevily informace, že režisér Troška by se měl objevit na kandidátce ČSSD v příštích senátních volbách. Režisér zvážil všechny okolnosti i budoucí plány a dospěl k rozhodnutí.

"Velmi si vážím důvěry, která vedla k nabídce, abych kandidoval jako nezávislý do Senátu. Současně ale cítím jako potřebné vysvětlit nejen těm, kdo mi tuto nabídku učinili, ale všem voličům své rozhodnutí o kandidatuře do Senátu neuvažovat," říká Zdeněk Troška.

"Vznik filmového díla je běh na dlouhou trať a vyžaduje intenzivní nasazení. Bylo by vyjádřením neúcty k divákovi i spolupracovníkům nevěnovat se každému filmovému projektu se stoprocentním soustředěním a využitím všech sil. A toto platí o všech oborech lidské činnosti, politiku nevyjímaje," upozorňuje režisér a dodává: "Nyní směřuje k premiéře nová pohádka Nejkrásnější hádanka a přede mnou se rýsují další nadějné projekty. Současně jsem si ale uvědomil, že mé fyzické síly nejsou neomezené. Konzultoval jsem s lékaři, kteří se dlouhodobě starají o mé zdraví, možnost skloubit obě pracovní činnosti a ti mi jednoznačně doporučili omezit se pouze na jeden obor. Nikdy jsem veřejně o svém zdravotním stavu nehovořil, nyní činím výjimku, abych mohl vysvětlit svou volbu. Dlouhodobou psychickou zátěž a stress, které s sebou jak politika, tak natáčení nese, by totiž mé srdce nemuselo unést. Proto jsem se rozhodl nevstoupit do profesionální politiky, věnovat se výhradně filmové profesi a svou angažovanost nadále projevovat jen jako občan. Věřím, že nejen Nejkrásnější hádanka, ale i další snímky, které doufám vzniknou, přinesou divákům hodně radosti," vysvětluje režisér Zdeněk Troška.

Kontakt pro novináře:

Uljana Donátová

Mediální zast. filmových projektů

E-mail: uljana@donatova.com

Klíčová slova ČR-film-senát-Barrandov Studio-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.