Od 25. října 2007 se v Technickém muzeu ve Vídni představí vynikající mimořádná výstava: "Chromjuwelen. Autos mit Geschichte" (doslova "Chromové šperky - Auta s historií"). Při přehlídce velkolepých vozidel z období 1908-2005 budou mít návštěvníci fascinující možnost prohlédnout si a znovu prožít sto let historie automobilů.
Přibližně tři desítky vystavovaných "šperků z chrómu" vyjadřují smysl pro luxus na čtyřech kolech a předvedou automobilovou techniku uplynulých období. Tato vozidla často hrála důležitou roli v osobním stylu svých majitelů a sloužila jako symboly jejich bohatství a vysokého společenského postavení.
Technické muzeum dokázalo využít akademického mistrovství poradního sboru ve složení Herbert Völker, Egon Zweimüller a Franz Steinbacher i účasti prestižních institucí a muzeí. Navíc technické muzeum představilo širokou škálu absolutních unikátů a milníků dějin automobilů, které na výstavě ve Vídni zůstanou čtyři měsíce.
Tito "králové z chrómu" budou uspořádáni do tří tematických oblastí, což návštěvníkům umožní zkoumat různé oblasti zájmů, např. mezinárodní závody, automobilový design a vozy státníků a celebrit. Mimo výjimečné technologie, důmyslného designu a vznešeného původu mají tato auta společné ještě cosi jiné, a to skutečnost, která dělá tuto výstavu obzvlášť přitažlivou: Každý z těchto "chromových králů" má vlastní příběh, který vypráví. Příběh, který nedovolí pochybovat o tom, že tato auta představují víc než jen soubor součástek. Konec konců je to jejich historie, která z těchto kusů plechu učinila legendy.
Audioprůvodce
Na výstavě bude k dispozici audioprůvodce v angličtině, němčině, francouzštině a ve znakové řeči.
Katalog
K výstavě bude vydán velmi kvalitní katalog s příspěvky Alfreda Komarka a Herberta Völkera, 200 stran za 29,90 eura.
Kontakt:
Technisches Museum Wien
Mrs. Barbara Hafok
Mariahilfer Strasse 212, 1140 Vídeň
Tel.: +43-01-899-98-1200
E-mail: barbara.hafok@tmw.at
Internet: http://www.technischesmuseum.at/presse