Nejkrásnější hádanka má generálního partnera

Nová česká pohádka Nejkrásnější hádanka, kterou v červenci, srpnu a září natáčí režisér Zdeněk Troška, ohlašuje generálního partnera, kterým se stal státní podnik Lesy České republiky.

Hlavní producent, společnost Barrandov Studio, se snažil pro svůj nový projekt najít takového partnera, který by pohádkovému žánru byl blízký především obsahem své činnosti.

Pohádka na rozdíl od filmů ze současnosti je výrazně omezena v možnosti prezentace partnera formou takzvaného product placementu. Přesto projekt pohádky Nejkrásnější hádanka oslovil společnost, která mohla uplatnit v tomto oblíbeném žánru nejpřirozenější "product placement", tedy přírodní bohatství českých lesů.

Díky spolupráci s Lesy ČR, s.p., začalo natáčení Nejkrásnější hádanky v červenci v půvabném přírodním areálu Staré obory Hluboká. Filmaři zde mohli využít i takzvané "filmařské cesty", která kdysi byla vytvořena pro historický snímek Oldřich a Božena Otakara Vávry, ale nakonec zůstala nevyužita. Štáb Nejkrásnější hádanky se tak stal prvním týmem, který mohl pozapomenutou přírodní filmovou rekvizitu využít. Stará obora Hluboká poskytla působivý kolorit řadě napínavých scén z nové pohádky.

Pohádka je tradičně žánrem, který oslovuje publikum napříč generacemi a dává příležitost společného sdílení filmového zážitku pro celé rodiny. V tomto bodě se pak potkává záměr producentů s filozofií generálního partnera. Oním průsečíkem je důraz na hodnoty, jako je úcta k tradici, přírodnímu bohatství, ale i vědomí toho, že je třeba je chránit i pro generace, které jsou dnes v "pohádkovém", dětském věku. Kde jinde je tolik samozřejmá provázanost člověka s přírodou jako v pohádkách? Vhodné propojení následných aktivit pak může nenásilně motivovat především malého diváka, aby si všímal přírody kolem sebe a již od počátku ji chápal jako součást života, která skrývá spoustu tajemství i poznání.

Jako jeden z klíčových cílů svého společenského snažení mají totiž Lesy ČR, s.p., i stránku vzdělávací a informační a obecně výchovu a motivaci k ochraně krajiny a přírody. Proto se rozhodly podpořit pohádku Nejkrásnější hádanka, ale přivítaly i možnost stát se zároveň generálním partnerem tzv. pohádkových turistických kanceláří. To znamená vzdělávacích center, kterých je po republice už téměř 140. Děti i dospělí v nich najdou informace o chování v lese, např. desatero pro cyklisty, značení, lesní trasy, bezzásahová území, lesní unikáty (fauna i flóra), postupy při obnově lesa a možnosti nás všech při pomoci zachovat naše národní bohatství, jakým lesy v České republice určitě jsou.

Natáčení pohádky Nejkrásnější hádanka vyvrcholí 26. září 2007, premiéra je plánována na 28. února 2008. Dalšími koproducenty jsou distribuční společnost Falcon a TV Nova.

Kontakt pro novináře:

Uljana Donátová

Mediální zast. filmových projektů

uljana@donatova.com

Klíčová slova ČR-film-pohádky-Barrandov Studio-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.