Od výběru rukavic k vyšší produktivitě: Ansell představuje Guardian(SM)

Ansell, světová jednička ve výrobě prostředků na komplexní ochranu rukou, oznámila oficiální spuštění své poradenské služby Guardian(SM) určené podnikům zabývajícím se průmyslovou výrobou. Tato jedinečná služba, která využívá špičkovou metodiku posuzování potřeb ochrany rukou, si klade za cíl, pomoci nadnárodním společnostem s výběrem nejvhodnějšího typu rukavic tak, aby zaměstnanci mohli pracovat efektivněji a bezpečněji. Služba Guardian(SM) umožní firmám standardizovat používané prostředky na ochranu rukou, snížit náklady na ochranné pomůcky, prodloužit životnost rukavic a zvýšit bezpečnost pracovníků díky výběru rukavic, které se přesně hodí pro určitý typ práce.

Za pouhých pár měsíců poté, co evropští dodavatelé originálních komponent pro automobilový průmysl začali využívat doporučení z analýz provedených službou Guardinan(SM), se snížila četnost zranění ze 64 na 5. Další nadnárodní společnost ušetřila 27,4 procenta nákladů na ochranné pomůcky poté, co začala využívat standardizované řady rukavic a používat rukavice s delší životností. Toto vyplynulo, kromě jiného, z pilotní fáze testování této služby, kterého se zúčastnilo 50 velkých evropských firem z oblasti výroby komponent pro automobilový průmysl, výroby chemikálií a zpracování kovů, a ve kterých bylo provedeno na 250 analýz. Společnost Ansell se rozhodla spustit službu Guardian(SM) v Evropě ve velkém rozsahu.

Pan Herman in het Veld, vedoucí bezpečnosti ve společnosti GE Plastics Europe, říká: "Jako součást naší globální iniciativy zaměřené na prevenci poranění rukou, používá firma GE Plastics metodiku Guardian(SM) pro vytvoření programu používání a výběru rukavic, který zavádíme v několika našich závodech v různých zemích." Firma GE Plastics se účastnila pilotní fáze testování tohoto projektu a hodlá i nadále službu Guardian(SM) využívat.

"Guardian(SM) je sice primárně zaměřen na zvýšení bezpečnosti pracovníků, ale výběr vhodných rukavic, které člověk na ruce skoro necítí, přispívají významnou měrou ke zvýšení produktivity práce. To vede k lepším výkonům v celé firmě," řekl Werner Heintz, viceprezident a regionální ředitel firmy Ansell Healthcare pro Evropu. "Neměli bychom se proto na rukavice dívat jenom jako na prostředek osobní ochrany, nýbrž také jako na nástroj pro zvýšení produktivity. Služba Guardian(SM) umožňuje velkým firmám dosáhnout těchto cílů."

Metodika a data služby Guardian(SM) byly optimalizovány pro následující průmyslové obory: výroba automobilů, kovovýroba, výroba originálních dílů pro automobilový průmysl a výroba chemikálií. Pokud má zákazník zájem o obor, který služba Guardian(SM) nepokrývá, odkáží jej specialisté služby Guardian(SM) na obchodního zástupce firmy Ansell. Obchodní zástupce mu nabídne nejvhodnější rukavice pro konkrétní oblast použití (v některých případech jsou prodejci firmy Ansell také certifikovanými specialisty služby Guardian(SM)). Služba Guardian(SM) je k dispozici ve všech zemích Evropy a její analýzy a zprávy jsou generovány ve 13 jazycích. Výsledky analýzy jsou mezinárodní a lze je využít pro konsolidaci a porovnání požadavků na regionální, národní i globální úrovni. Někteří výrobci dílů pro automobily předložili výsledky analýzy Guardian(SM) svým pojišťovnám. Pojišťovny jim násleně snížily pojistné na pojištění rizik.

Specialisté služby Guardian vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy na stánku společnosti Ansell (Hala 6 - J31) během veletrhu A+A, který se koná v německém Dusseldorfu od 18. do 21. září 2007.

Guardian(SM) je registrovaná značka služby firmy Ansell Ltd.

Guardian(SM) běží na platformě SafetyNet(TM)

SafetyNet(TM) je registrovanou značkou firmy Ansell Ltd.

O společnosti Ansell

Ansell Limited je světová jednička v ochranných pomůckách. Firma zaměstnává ve svých pobočkách v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii více než 11 tisíc zaměstnanců. Ansell zaujímá přední místo ve výrobě rukavic a kondomů z přírodních a syntetických polymerů. Firma je rozdělena do 3 hlavních divizí: divize produktů pro ochranu zdraví pracovníků dodává rukavice a ochranné pomůcky průmyslovým podnikům, divize ochranných pomůcek pro zdravotníky dodává chirurgické rukavice a rukavice pro vyšetřování zdravotníkům, divize spotřebních produktů dodává kondomy a ochranné rukavice spotřebitelům z řad široké veřejnosti. Více informací o firmě Ansell a jejích produktech najdete na webových stránkách http://www.ansell.eu.

Poznámka pro vydavatele:

Pro získání informací o službě Guardian(SM) nebo firmě Ansell navštivte, prosím, webové stránky: http://www.ansellguardian.eu nebo

l/ansell-healthcare-news/ansell-healthcare-press-releases-1/index.cfm?I=6538

Zdroj: Ansell Healthcare Europe

Kontakt: Wouter Piepers, ředitel pro komunikaci pro země Evropy, Afriky a Středního východu, tel.: +32-2-528-75-68, mobil: +32-478-33-56-32, e-mail: wpiepers@ansell.eu; David Staniforth, ředitel poradenských služeb pro oblast Evropy, Afriky a Středního východu, tel.: +32-2-528-7485, mobil: +32-495-120-515, e-mail: dstaniforth@eu.ansell.com

Klíčová slova Belgie-průmysl-chemie-zdraví-Ansell-PROTEXT

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Chemický a farmaceutický průmysl
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.