Vodafone přešel na plně digitalizované zpracování zákaznických dokumentů od AutoContu

V únoru letošního roku byl dokončen projekt "DMS for customer care" ve společnosti Vodafone Czech Republic a.s. AutoCont CZ v rámci projektu zdigitalizoval 1,5 milionu stran dokumentů, které byly následně importovány do dokumentového systému IBM FileNet P8. V rámci systému IBM FileNet P8 je využit systém Business Process Management k řízenému zpracování zákaznické dokumentace.

Před začátkem projektu probíhalo zpracovávání smluv, formulářů a žádostí od zákazníků v papírové podobě. Toto se týkalo i archivace dokumentu. Projekt digitalizace řešil zefektivnění tohoto procesu přechodem na elektronické zpracovaní. Lze jej rozdělit na dvě části:

- Digitalizace archivu zákaznických dokumentů

- Implementace systému FileNet a Kofax pro elektronické zpracování zákaznických dokumentů - skenování papírových dokumentů nebo dokumentů zasílaných faxem, následné automatické vytěžení a výstupní kontrola a ukládání dokumentů prostřednictvím workflow do dokumentového systému FileNet P8

Dokumenty zasílané zákazníky jsou zpracovávány příjmem zákaznických faxů nebo skenováním v prostředí systému KOFAX Ascent Capture. V rámci zpracování jsou vytěžovány údaje, které jsou pak odesílány do prostředí systému FileNet. Zde je připraveno workflow pro zpracování přijatých dokumentů.

Přínosem pro pracovníky společnosti Vodafone je zjednodušení a zrychlení vyhledávání dokumentů zákazníků v archivu, zrychlení zpracování zasílaných dokumentů zákazníkům a podstatné snížení rozsahu práce s papírovými dokumenty.

O společnosti:

Společnosti AutoCont CZ a AutoCont SK jsou dceřiné společnosti českého soukromého holdingu AutoCont, a.s. AutoCont působí na českém trhu ICT již od roku 1990 a z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v úspěšný holding působící na českém a slovenském ICT trhu. Popisované řešení realizovala divize Enterprise Business Applications, která se dlouhodobě věnuje systémům pro správu obsahu a systémům pro řízení procesů. Největší zakázky tohoto druhu realizoval AutoCont CZ a.s. u zákazníků Severomoravská energetika a.s., E.ON Česká republika, a.s., Telefónica O2 Czech Republic, a.s., Všeobecná zdravotní pojišťovna, Ústavní soud České republiky, Česká pojišťovna, a.s., DHL Information Services s.r.o. a dalších. V roce 2006 byla společnost AutoCont CZ a.s. vyhlášena jako nejúspěšnější prodejce produktů FileNet.

Kontakt pro další informace:

Lucie Šejnová

Tel: +420 251 022 159

lucie.sejnova@autocont.cz

Klíčová slova ČR-počítače-software-firmy-AutoCont-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.