V souvislosti s knižním veletrhem Svět knihy 2007 proběhl ve středu 2. května 2007 v Praze již osmý ročník vyhlašování Nejprodávanějších knih za rok 2006 na českém knižním trhu. Ceny byly udělovány během romantické projížďky na Vltavě na lodi Európe. Na palubě se sešli zástupci významných nakladatelů, knihkupců, polygrafů a distributorů.
Generálním partnerem slavnostního večera byla Těšínská tiskárna. Dalšími partnery akce byly společnosti KVADOS informační technologie, Těšínské papírny, Tiskárna FINIDR, Tiskárna Optys a tiskárna Europrint.
Hlavní cenu Český Bestseller za nejprodávanější původní český titul osobně převzali paní Blanka Matragi za knihu "Blanka Matragi" a zástupce Nakladatelství Lidové noviny, které knihu vydalo.
V kategorii "Nejprodávanější učebnice" byla cena udělena nakladatelství Leda za knihu "Angličtina nejen pro samouky + klíč" autorky L. Kollmanové. Nejprodávanější beletristickou knihou pro děti a mládež se staly "Letopisy Narnie" C. S. Lewise, nakladatelství Fragment. Ocenění za "Nejprodávanější nebeletristickou knihu pro děti a mládež" získalo nakladatelství Ottovo za titul "Zahraj si písničku". "Velká kniha etikety" pana Ladislava Špačka, vydaná v nakladatelství Mladé fronty, byla v loňském roce "Nejprodávanější nebeletristickou knihou pro dospělé".
Organizátorem večera byl, jako každoročně, největší český Knižní velkoobchod PEMIC, a.s. K příjemné atmosféře plavby přispěl výborný moderátor Pavel Zuna a osvědčeně také skupina Ellite Music. Zdařilý večer byl zakončen prohlídkou pražských pamětihodností z horní otevřené paluby a přistáním Na Františku.
Kontakt:
Bc. Lucie Peukerová
manažer marketinku
Knižní velkoobchod PEMIC, a.s.
Vratimovská 703/101
719 00 Ostrava - Kunčice
tel.: 721 737 260
Kancelář:
tel.: +420 597 490 442
recepce: +420 597 490 411
e-mail: lucie.peukerova@pemic.cz
ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici také v databázi ČTK Protext - foto. Autorem fotografií je Petr Marhoul.