AEGON The Netherlands a Citigroup vytvoří první pružnou obchodní investiční platformu * Moderní platforma umožní prostřednictvím poolingu využít strategie alfa v celé řadě různých tříd aktiv

Společnosti AEGON The Netherlands a Global Transaction Services (Světové transakční služby), provozní jednotka společnosti Citigroup Corporate a Investment Banking (Firemní a investiční bankovnictví společnosti Citigroup), dnes oznámily, že uzavřely smlouvu o vytvoření a zavedení pružné obchodní investiční platformy, která umožní využití celé řady postupů v oblasti poolingu aktiv, včetně strategie alfa. Tato platforma představuje první úplné řešení, které podporuje procesy a administrativní potřeby investorů, institucí, správců aktiv a penzijních fondů, které působí v různých jurisdikcích po celé Evropě.

Řešení umožní každé firmě vyrovnat se s různou výší daně, účetnictvím, regulatorními požadavky a oznamovací povinností doma i v zahraničí. Platforma rovněž umožní firmám dosáhnout vyššího zisku díky možnosti, investovat do širší řady tříd aktiv a investičních stylů. Očekává se, že tato platforma bude plně funkční do třetího čtvrtletí 2007.

Jak je dále uvedeno ve smlouvě, pobočky společnosti AEGON pro řízení investic v Nizozemí budou zajišťovat podporu aktivit svých poboček pro společnost Citigroup (burzovní index NYSE:C). Transakce se týká aktiv pod správou společnosti Citigroup v celkové výši 40 miliard EUR. Společnost Citigroup poskytuje fondům správcovské a manažerské služby, celou řadu na míru šitých řešení v oblasti equity fondů a dalších investičních strategií, a také úschovu a půjčování cenných papírů, a vedení účetnictví. Očekává se, že migrace stávajících fondů do nového systému se uskuteční ve druhém čtvrtletí roku 2007.

Člen představenstva společnosti AEGON The Netherlands, Erik van Houwelingen, je na právě vyvíjenou platformu velmi pyšný. "Ve společnosti Citigroup jsme nalezli partnera, který dobře chápe naši snahu přinášet co nejmodernější produkty. Možnosti platformy jsou téměř neomezené a podpoří strategii společnosti AEGON v oblasti poskytování moderních efektivních a účinných řešení pro správu aktiv, a umožní našim klientům využívat výhody, které jednotlivé produkty nabízí."

Generální ředitel společnosti oddělení globálních transakčních služeb společnosti Citigroup pro Evropu, Střední Východ a Afriku (Global Transaction Services for Europe, Middle East and Africa), řekl: "Společnost Citigroup se velmi těší na rozšiřování spolupráce se společností AEGON a tvorbu této moderní platformy. Tato smlouva je dalším důkazem naší snahy vytvářet kvalitní obchodní příležitosti a posilovat naše technologie a rozsah služeb tak, aby z toho měli naši klienti prospěch i v dlouhodobém horizontu."

Poznámky pro vydavatele

AEGON

Společnost AEGON The Netherlands je součástí skupiny AEGON N.V., která má centrálu v Haagu, představuje jednu z největších společností v oblasti životního a penzijního pojištění a silného poskytovatele investičních produktů. Mezi tři nejdůležitější trhy, kde společnost AEGON působí patří Spojené státy americké, Nizozemí a Velká Británie. Kromě toho skupina působí v mnoha dalších zemích včetně Kanady, Číny, České Republiky, Maďarska, Polska, Slovenska, Španělska a Taiwanu. V roce 2005 dosáhly příjmy skupiny 30 miliard EUR, přičemž 20 procent bylo získáno v Nizozemí.

Citigroup Corporate and Investment Banking (Divize firemního a investičního bankovnictví Citigroup)

Citigroup Corporate and Investment Banking je nejkomplexnějším finančním partnerem pro korporace, finanční instituce, institucionální investory a vládní organizace na celém světě. Jako světová jednička v oblasti bankovnictví, kapitálového trhu a transakčních služeb se zastoupením v mnoha zemích, a více než stoletou tradicí, umožňuje divize Citigroup Corporate and Investment Banking svým klientům dosahovat jejich strategické finanční cíle díky nejmodernějším postupům, prvotřídním produktům a řešení a jedinečnému přístupu k aktivům a likviditám.

Společnost Citigroup

Společnost Citigroup (burzovní index NYSE:C), přední světová společnost poskytující finanční služby má více než 200 milionů zákaznických účtů a poskytuje své služby ve více než 100 zemích. Nabízí zákazníkům, firmám, vládním organizacím a institucím širokou řadu finančních produktů a služeb, včetně drobného bankovnictví a poskytování úvěrů, korporačního a investičního bankovnictví, služby v oblasti cenných papírů a správy majetku. Mezi hlavní obchodní značky, které zastřešuje ochranná známka Citigroup patří Citibank, CitiFinancial, Primerica, Smith Barney a Banamex. Další informace naleznete na internetové adrese http://www.citigroup.com.

KONTAKT:

AEGON

The Netherlands:

Marjolein Wester-Breedová

Tel.: +31 (0) 70 344 8892

E-mail: mwesterbreed@aegon.nl

nebo

Citigroup

London

Jeanette Volpiová

Tel.: + 44 (0) 207 986 2809

E-mail: jeanette.volpi@citigroup.com

nebo

The Netherland

Lars Seynaeve

Tel.: +32 (0)2 626 5427

E-mail: lars.seynaeve@citigroup.com

Klíčová slova Nizozemsko-Británie-trh-obchod-AEGON-PROTEXT

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.