Avid kupuje Sibelius a posiluje svoji pozici na globálním trhu * Nová společnost bude nabízet exkluzívní produktové balíčky, které budou obsahovat cenami oceněný sw Pro Tools Academic od firmy Sibelius a řadu produktů M-Audio

Tewksbury (USA, Massachussetts) 3. srpna (PROTEXT/Businesswire) - Společnost Avid Technology, Inc. (NASDAQ: AVID) dnes oznámila, že přibližně za 23 milionů dolarů v hotovosti koupila firmu Sibelius Software Ltd. Společnost Sibelius, která sídlí v Londýně, je přední společností v oblasti vývoje softwaru pro hudebníky. Firma nabízí produkty pro profesionály, učitele, studenty a další zájemce, kteří chtějí používat počítače ke komponování vyučování nebo studiu hudby. Tato transakce umožní společnosti Avid obohatit svoji pestrou nabídku v oblasti nástrojů pro vytváření digitálního obsahu o přední software pro komponování hudby, pořizování notových zápisů, přípravu výukových materiálů pro učitele hudby, ověřování správnosti notového záznamu, přehrávání, vydávání, autorizaci a elektronické obchodování. Jako provozní jednotka společnosti Digidesign, která je divizí firmy Avid pro oblast audio, bude společnost Sibelius i nadále pokračovat ve vývoji a prodeji své vlastní řady softwaru. Její zákazníci se navíc mohou těšit na exkluzivní, specializované produktové balíčky, které budou obsahovat výkonný software od firmy Sibelius, výukový software Pro Tools(R) od firmy Digidesign(R) a klávesnice, mikrofony a další audio příslušenství značky M-Audio(R).

"Společnost Avid Technology a její dceřiné firmy po mnoho let vytváří prostředí, kde se učitelé a studenti učí, jak vytvářet digitální mediální obsah s pomocí stejných nástrojů, jaké používají profesionálové, kteří za svoji práci získávají ceny Grammy a Akademie," řekl David Krall, prezident a generální ředitel společnosti Avid Technology. "V krátkodobém časovém horizontu umožní tato akvizice firmám Sibelius a Digidesign spojit své silné stránky v oblasti prodejních a vzdělávacích kanálů a oslovit je nabídkami, které pokrývají celé spektrum počítačového komponování hudby, včetně vlastního komponování, notového zápisu, aranžování, editace, mixování, dokončování skladeb, vydávání a distribuce, širší okruh zákazníků. Po čase budou rovněž naši zákazníci, kteří si kupují produkty našich divizí Pinnacle a Avid Video, moci využít zkušeností firmy Sibelius, protože neustále hledáme nové způsoby jak rozšířit distribuci výukových produktů, vyvinutých firmou Avid Technology nebo některou z jejich dceřiných společností."

Dave Lebolt, generální ředitel firmy Digidesign a viceprezident společnosti Avid, řekl: "V posledních deseti letech si společnost Sibelius získala obdivuhodnou pověst jednoho z předních výrobců profesionálního softwaru pro počítačem podporovaný notový zápis. Společnost Díky 180.000 uživatelům ze 100 zemí celého světa, kteří používají její profesionální software, a také díky různorodé nabídce snadno ovladatelného hudebního softwaru pro učitele, studenty zákazníky i malé děti, má firma Sibelius skvělou pozici pro budoucí růst na všech svých klíčových trzích. Čilé kontakty společnosti Sibelius se vzdělávacími institucemi na celém světě nám umožní dostat se s nabídkou našich vlastních produktů, včetně například softwaru Pro Tools firmy Digidesign nebo audio příslušenství značky M-Audio (mikrofony, klávesnice a rozhraní), přímou cestou k učitelům a studentům. Časem chceme také hledat cesty k integraci a optimalizaci našich softwarových nástrojů tak, aby zákazníci pracující s naším softwarem Pro Tools, mohli přímo v tomto programu pracovat s výkonnými nástroji firmy Sibelius. Spojení firem Sibelius a Digidesign nám umožní vytvářet ještě pestřejší portfolio produktů, které našim zákazníkům přinesou značné konkurenční výhody při vytváření nebo studiu hudby."

Mezi klíčové produkty firmy Sibelius patří softwarové nástroje pro editaci a aranžování hudby, a to jak v elektronické tak tištěné podobě. Produkty společnosti Sibelius využívá široké spektrum zákazníků, včetně profesionálních hudebníků (komponování a vytváření hudby pro televizi a filmy, vytváření orchestrálních nahrávek a záznamů), vzdělávacích institucí (výuka hudby na všech úrovních) a jednotlivců, kteří potřebují pro účely vydání svých děl, pořizovat notové záznamy. Společnost Sibelius, která je etablovanou firmou v oblasti hudebního vzdělávání po celém světě, mimo jiné nabízí další aplikace pro výuku a zkoušení hudby a to pro všechny stupně vzdělávání, od základních škol po univerzity.

"Pro společnost Sibelius je spojení s firmou Avid skvělou volbou jak z technologického tak kulturního hlediska. Společnosti Avid a Digidesign jsou dopředu myslící organizace, které se těší velkému uznání za vývoj moderních, vysoce kvalitních produktů. Na spolupráci s nimi se velmi těšíme," řekl Jeremy Silver, generální ředitel firmy Sibelius. "Spojením našeho softwaru s produkty firem Digidesign a M-Audio budeme moci našim zákazníkům z řad učitelů, studentů a dětí nabídnout ta nejlepší řešení pro komponování hudby, která ještě více zkvalitní metodiku výuky hudby. Také se těšíme na další rozšíření distribučních možností produktů firmy Sibelius prostřednictvím prodejních kanálů firem DigiDesign a M-Audio. Našim zákazníkům přinese tato akvizice četné výhody, které poznají, až v budoucnu uvedeme na trh nové moderní produkty."

O společnosti Sibelius

Společnost Sibelius Software Ltd. je světovou jedničkou v oblasti výroby softwaru pro pořizování notových zápisů. Software firmy Sibelius používá 180.000 registrovaných uživatelů ve 100 zemích celého světa. Více informací získáte na internetových stránkách: www.sibelius.com.

O společnosti Avid Technology, Inc.

Avid Technology, Inc. je světovou jedničkou v oblasti nelineárního vytváření digitálního obsahu a řešení pro vývoj, správu a distribuci mediálního obsahu, která umožňují profesionálům v oblasti filmu, audia, videa, animace, počítačových her a vysílání pracovat efektivněji, produktivněji a kreativněji. Více informací o produktech a službách společnosti Avid, jejichž uživatelé získávají Oskary (Oscar(R)), ceny Grammy(R) a Emmy(R) získáte na internetových stránkách www.avid.com.

(C) 2006 Avid Technology, Inc. Veškerá práva vyhrazena. Informace týkající se vlastností produktů, specifikace, systémových požadavků a dostupnosti jednotlivých produktů se mohou změnit bez předchozího upozornění. Avid, Digidesign, Film Composer, Pro Tools, a M-Audio jsou registrovanými obchodními značkami a obchodními značkami firmy Avid Technology, Inc. nebo jejích dceřiných společností v USA a/nebo jiných zemích. V roce 1998 získala firma Avid sošku Oskara za návrh, vývoj a vytvoření systému Avid(R)Film Composer(R), který slouží pro editaci filmových obrázků. Tato soška je vnějším symbolem Ceny za technický a vědecký pokrok. Společnost Digidesign, audiodivize firmy Avid, získala v roce 2003 sošku Oskara za návrh, vývoj a vytvoření systému Pro Tools, což je digitální pracovní stanice pro zpracování zvukových dat. Tato soška je vnějším symbolem Ceny za technický a vědecký pokrok. Označení Oscar a Academy Award (Oskar a Cena Akademie) jsou obchodními značkami Akademie filmového umění a věd (Academy of Motion Picture Arts and Sciences). Emmy je registrovaná obchodní značka asociace ATAS/NATAS. Grammy je obchodní značka Národní akademie nahrávacích studií a věd (National Academy of Recording Arts and Sciences, Inc.). Všechny ostatní názvy uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

KONTAKT:

Tisk:

Avid Technology, Inc.

Carter Holland, tel.: 978-640-3172

E-mail: carter_holland@avid.com

nebo

Digidesign

Pablo La Rosa, tel.: 650-731-6428

E-mail: pablo_larosa@digidesign.com

nebo

Investoři:

Avid Technology, Inc.

Dean Ridlon, tel.: 978-640-5309

E-mail: dean_ridlon@avid.com

Klíčová slova USA-trh-hudba-počítače-média-Avid Technology, Inc.-PROTEXT

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura
Média, společnost a životní styl
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.