ANECT uvádí na český trh komunikační IP služby, které využívají telefonní aplikační server od společnosti Netcentrex

PAŘÍŽ (Francie) 26. ledna (PROTEXT/PRNewswire)- Společnost Netcentrex, přední poskytovatel řešení nové generace v oblasti konvergovaných sítí pro přenos hlasu a videa a společnost ANECT a.s., přední integrátor v oblasti informačních technologií a komunikačních služeb (ICT) v České a Slovenské republice, dnes oznámily, že společnost ANECT zahájila provoz telefonního aplikačního serveru CCS od společnosti Netcentrex, aby mohla v širokém měřítku nabízet IP komunikaci poskytovatelům služeb. Společnost ANECT již získala prvního zákazníka, který začal služby zkušebně využívat v prosinci loňského roku, ještě před jejich uvedením na trh začátkem 2006.

Společnost ANECT pracuje v České republice již více než tři roky jako systémový integrátor a prodejce systémů společnosti Netcentrex. Využije teď své zkušenosti a znalosti s řešeními Netcentrex, aby mohla poskytovatelům služeb dodávat outsourcingové IP služby prostřednictvím platformy CCS v rámci obchodního modelu ASP. Společnost ANECT zavádí své služby v České republice, ale plánuje rozšíření nabídky i do dalších zemí.

"Společnost ANECT si uvědomuje, že poskytovatelům služeb chybí hostitelské služby, neboť mnozí z nich nemají prostředky k tomu, aby si mohli vybudovat a podporovat vlastní komunikační IP systémy, ale jejich zákazníci o tyto služby mají zájem," řekl Marek Šoltys, ředitel prodeje společnosti ANECT. "Naše znalost místního trhu v oblasti komunikace nám umožňuje dodávat operátorům tyto služby. Díky standardizované architektuře IMS na platformě CCS od společnosti Netcentrex, budeme schopni v rámci dlouhodobé strategie poskytovat vysoce kvalitní, flexibilní a spolehlivé služby."

Telefonní aplikační server CCS umožňuje použití řešení MyCall pro soukromé i firemní aplikace na jedné platformě, a tak bude moci společnost ANECT oslovit poskytovatele služeb jak pro soukromý, tak firemní sektor. Poskytovatelé služeb, kteří si předplatí hostingové služby od společnosti ANECT, budou moci nabízet ucelenou řadu plnohodnotných služeb v oblasti IP komunikace, jako je přenos hlasu a videa, propojování IP firemních pobočkových ústředen (IP trunking) a IPCentrex, a to snadno bez jakýchkoli prvotních investic, nutnosti zavádění řešení a údržby. Dodávky služeb jsou transparentní a plně flexibilní a umožní poskytovatelům služeb zvyšovat počet připojení a rozšiřovat služby podle požadavků zákazníků. Díky architektuře IMS umožní platforma CCS rovněž rozvoj služeb v oblasti pevných a mobilních sítí.

Boris Dezier, generální ředitel společnosti Netcentrex pro střední a východní Evropu, komentoval: "Se stoupajícím rozvojem komunikace v České republice vznikla velká poptávka po interaktivních komunikačních službách. Díky modelu ASP budou mít poskytovatelé služeb přístup na tento rozvíjející se trh a společnost ANECT bude profitovat z rychlé návratnosti investic použitých na zavedení telefonního aplikačního serveru CCS. Díky svým znalostem a zkušenostem bude moci společnost ANECT plně využívat výhody konvergovaných IP technologií." O společnostiNetcentrex(TM) (www.netcentrex.net)

Společnost Netcentrex vyvíjí unikátní řešení IMS pro sítě NGN, které umožní telekomunikačním operátorům a poskytovatelům služeb nabízet služby v oblasti přenosu hlasu, videa a dat (voice-video-data) a konvergované služby v pevných i mobilních sítích jak v soukromém, tak podnikatelském sektoru.

Společnost Netcentrex provozuje více než 2,5 milionu linek VoIP v komerčních službách a v oblasti aplikačních serverů třídy 5 zaujímá vedoucí postavení na světě. Zabývá se IP telefonií, video hovory, službami typu triple play, IP Centrex, přenosem hlasu a videa přes VPN a mediálními službami, zajišťováním dostatečné šířky pásma a řízením. O společnosti ANECT (www.anect.com)

Společnost ANECT je hlavní dodavatel informačních a komunikačních systémů a aplikací v oblasti konvergovaných sítí, služeb a zabezpečení. Jako systémový integrátor se společnost pohybuje zejména v oblasti veřejné správy, pracuje pro komerční a finanční instituce a telekomunikační operátory. Zajišťuje profesionální služby od konzultací a auditů přes návrhy řešení, řízení projektů, vývoj aplikací, monitoring, údržbu sítí a outsourcing. Kontakt pro tisk: Netcentrex EMEA Madeleine Jeavons Tel.: +33-(0)1-58-71-33-28 E-mail: pr@netcentrex.net Internetové stránky: http://www.netcentrex.net ANECT a.s. Hana Petříková Tel.: +420-271-100-100 E-mail: hana.petrikova@anect.com Internetové stránky: http://www.anect.com Netcentrex USA / Latinská Amerika Susan Stearman Tel.: +1-408-521-7421 E-mail: susan.stearman@netcentrex.net Internetové stránky: http://www.netcentrex.net Kontakt pro tisk: Netcentrex EMEA: Madeleine Jeavons, tel.: +33- (0)1-58-71-33-28, e-mail: pr@netcentrex.net, internetové stránky: http://www.netcentrex.net.; ANECT a.s.: Hana Petříková, tel.: + 420-271-100-100, e-mail: hana.petrikova@anect.com, internetové stránky: http://www.anect.com.; Netcentrex USA / Latinská Amerika: Susan Stearman, tel.: +1-408-521-7421, e-mail: susan.stearman@netcentrex.net, internetové stránky: http://www.netcentrex.net.

Klíčová slova PROTEXT-Francie-telekomunikace-ANECT

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.