SOMI se představí na veletrhu For Arch. Nabídne i veletržní slevu na FVE

Na 34. mezinárodním stavebním veletrhu For Arch se letos opět představí firma SOMI Applications and Services. Na prestižní události společnost předvede veřejnosti svá inovativní technologická řešení v oblasti inteligentní fotovoltaiky.

„Srdečně zveme návštěvníky veletrhu na naši expozici. Zájemci si budou moci vše prohlédnout zblízka, od používaných materiálů přes softwarové uživatelské rozhraní až po počítačovou simulaci fungování celého našeho systému,“ slibuje Petr Florián, jednatel firmy SOMI, která za první rok svojí existence instalovala více než 700 inteligentních fotovoltaických elektráren.

„Pro zájemce o chytrou fotovoltaiku bude určitě velkým lákadlem i speciální sleva, kterou budeme v rámci veletrhu klientům nabízet,“ prozradil Petr Florián.

Seznamte se s novými trendy v oboru

Rezonujícím tématem současnosti je kombinace vícero alternativních zdrojů energie, například fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Právě toto efektivní propojení je novinkou v nabídce firmy SOMI. „Kombinace inteligentní fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla je ideálním řešením. Nejenže tak lze ještě více snížit náklady na energii, ale dokonce je možné dosáhnout i na vyšší dotace,“ vysvětluje Petr Florián zásadní výhody této technologické symbiózy.

Další skvělou možností, kterou SOMI nabízí svým zákazníkům, je odprodej fotovoltaikou vyrobené elektřiny obchodníkům s energiemi. „Díky úzké spolupráci se zavedeným obchodním partnerem dokážeme svým klientům zajistit na tomto poli bezkonkurenčně výhodné podmínky,“ podotýká Petr Florián.

Velmi diskutovanou otázkou je nyní i komunitní neboli sdílená energetika, o které ne každý ví, že je možné ji realizovat již nyní a není nutné čekat na legislativní rámec. „V praxi to může vypadat tak, že elektřina fyzicky vznikne v místě instalované fotovoltaiky, ale virtuálně dochází k odběru na úplně jiném místě. Takže fotovoltaická elektrárna na vaší chalupě může zásobovat energií váš byt,“ vysvětluje Petr Florián. I toto řešení dokáže společnost SOMI již nyní zabezpečit.

FVE a sdílení chtějí i obce

O „chytré“ obnovitelné zdroje je v současnosti velký zájem nejen mezi soukromými majiteli domů. Velice aktuální téma je to díky novým dotačním titulům i pro veřejnou správu a města. „Obce nejvíce zajímá právě sdílená energetika, která by pomohla se snížením nákladů na energie veřejných budov a škol. Pomalu, ale jistě se zvedá i poptávka SVJ. My jsme připraveni na tento zájem okamžitě reagovat,“ ujišťuje Petr Florián.

Přijďte si do SOMI pro informace

Návštěvníci expozice firmy SOMI budou moci do hloubky prodiskutovat cokoli z problematiky inteligentních fotovoltaických elektráren a také všechny náležitosti, které s případnou instalací těchto zařízení souvisí. „Lidé si často nejsou jistí, jestli je pro ně chytrá fotovoltaika vhodnou volbou či podle čeho se rozhodovat při výběru firmy. Nebo si nevědí rady s dotacemi. S tím vším naši odborníci návštěvníkům velmi rádi a zcela nezávazně poradí,“ říká Petr Florián.

Zaměstnanci společnosti SOMI se budou těšit na viděnou na expozici 4A02.

Web firmy: https://somias.cz/

Klíčová slova ČR-stavby-energie-ekologie-For Arch-firmy-SOMI

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.