Mistrovství ČR v atletice sportovců s Downovým syndromem

V sobotu 16. září proběhne v areálu Olymp Centra Sportu u pražské Stromovky už 2. mistrovství ČR v atletice sportovců s Downovým syndromem. Víc než 60 přihlášených atletů v několika věkových kategoriích mužů i žen bude soutěžit ve čtyřech disciplínách: v běhu na 100 a 200 metrů, ve vrhu koulí a skoku do dálky.

Závody pod záštitou ředitele OLYMP CS MV JUDr. Bc. Michala Volfa pořádá Česká federace sportovců s Downovým syndromem z.s. (ČeFeS Down) a Odborné učiliště Vyšehrad. Mezi účastníky jsou i aktuální mistři Evropy: „Čeští atleti přivezli z červnového mistrovství světa Global Games ve Francii a v září z mistrovství Evropy SUDS v Itálii desítku medailí,“ říká předseda ČeFeS Down Mgr. Josef Filip, „doufáme tedy, že stejné výkony předvedou v sobotu i na domácím sportovišti ve Stromovce.“

Slavnostní zahájení šampionátu je ve 12:00, vyhlášení výsledků v 16:15, občerstvení na stadionu. Další informace na webových stránkách cefes.cz.

K hlavním sponzorům sobotního šampionátu patří Hlavní město Praha a společnosti Mattoni, Husky, Libeřské lahůdky, Dermacol, Decathlon, Nadační fond Veolia, Auto Průhonice a Dr.Max.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Sport-atletika-menšiny-handicapovaní-ČeFeS Down

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.