S nadějí a odvahou: Fond Education Cannot Wait vyzývá světové lídry, aby překlenuli mezeru ve financování a splnili sliby o vzdělávání pro všechny

Podle nově vydané výsledkové zprávy dokázal globální fond OSN pro vzdělávání v nouzových situacích poskytnout pomoc téměř 9 milionům dětí.

Při příležitosti Mezinárodního dne gramotnosti, kdy si celý svět připomíná sílu vzdělání při budování udržitelných a mírových společností, vyzývá globální fond OSN pro vzdělávání v mimořádných situacích Education Cannot Wait (ECW) světové lídry, aby zvýšili svou finanční podporu.

Podle dnes zveřejněné výroční zprávy o výsledcích dosáhl ECW a jeho globální strategičtí partneři od založení fondu v roce 2016 kvalitního a komplexního vzdělání pro 8,8 milionu dětí, z toho 4,2 milionu jen v roce 2022.

Úspěchy představené v nové výsledkové zprávě ECW vyprávějí příběh průlomového globálního fondu, který postupuje s razancí, rychlostí a agilitou a zároveň dosahuje kvality. Přestože však dárci navyšují objem pomoci, rozdíl ve financování se ve skutečnosti prohloubil a v roce 2022 se podařilo financovat pouze 30 % požadavků na vzdělávání v nouzových situacích. S touto výzvou se musíme vypořádat a uvolnit pro vzdělávání více finančních prostředků," uvedl Rt. Hon. Gordon Brown, zvláštní vyslanec OSN pro globální vzdělávání a předseda řídící skupiny ECW na vysoké úrovni.

Pro plné financování cílů dle strategického plánu na období 2023-2026, které v příštích třech letech obsáhnou 20 milionů dětí, čelí ECW nedostatku finančních prostředků ve výši přibližně 670 milionů dolarů.

„S nadějí a odvahou dokážeme čelit světu, který se ocitl v ohni klimatických změn, brutálních konfliktů a nuceného vysídlování. Podaří se nám to, pokud sebereme odvahu směle investovat do vzdělávání těch nejvíce opomenutých," řekla výkonná ředitelka organizace Education Cannot Wait Yasmine Sherifová.

ECW dosud financovala vzdělávací programy ve 44 zemích. Když pandemie COVID-19 uzavřela školy po celém světě, ECW reagovala změnou zaměření svých programů a zajistila pomoc dalším 32,2 milionu dětí.

Díky investicím ECW se daří na celém světě dosahovat významných úspěchů u nejvíce marginalizovaných skupin dětí. Ze 4,2 milionu dětí, které byly v roce 2022 zapojeny do programu, patřilo 21 % mezi uprchlíky a 14 % mezi vnitřně vysídlené osoby.

Aktivity ECW se v roce 2022 výrazně zaměřily na klimatickou krizi prostřednictvím grantů na sucho ve východní Africe a záplavy v Pákistánu a Súdánu. ECW také schválil nové financování v reakci na válku na Ukrajině a obnovené násilné konflikty v oblasti Čadského jezera a v Etiopii.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2203817/Screenshot_2023_09_06_161818.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1656121/Education_Cannot_Wait_Logo.jpg

KONTAKT: Gregory Benchwick, gbenchwick@unicef.org

Klíčová slova USA-vzdělání-sociální-společnost-Education Cannot Wait

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.