Danone Česká republika a Slovensko má nového Country managera Francisca Kisse, který ve společnosti působí už 13 let

Francisc Kiss, Danone

Francisc Kiss, Danone

Francisc Kiss, Danone

Společnost Danone v České republice a na Slovensku od 1. září letošního roku vede nový Country manager Francisc Kiss. Ve funkci vystřídal Mariána Jánoše, který tuto funkci zastával 7 let a pod jeho vedením se završila fúze společností Danone a Nutricia. Francisc chce upevnit vedoucí postavení společnosti Danone na obou trzích a vést ji k dalšímu udržitelnému růstu spolu s přínosem pro společnost.

Ve svojí předcházející funkci byl Francisc Kiss globálním ředitelem pro kategorie a prodejní kanály ve společnosti Danone Amsterdam, kde byl zodpovědný za rozvoj kategorií a řízení strategie prodejních kanálů divize speciální výživy (Global Category & Sales Channels Director). Od února 2022 koordinoval i strategické plánování divize speciální výživy ve střední a východní Evropě (Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Rumunsko).

Francisc v minulosti působil ve společnostech Kraft Foods, GSK Healthcare a v roce 2009 nastoupil do společnosti Danone, kde pracoval na různých pozicích v oblasti prodeje, marketingu a obchodního řízení na lokální i globální úrovni.

Cílem společnosti Danone je vyvíjet výživová řešení ve formě produktů založených na výzkumu, které pozitivně ovlivňují život a zdraví spotřebitelů. Portfolio produktů společnosti Danone v současnosti zahrnuje známé produktové řady mléčných a rostlinných výrobků jako Activia, Actimel, Danette, Fantasia či ALPRO a nyní i produkty dětské výživy Nutrilon a Hami a přípravky klinické výživy Nutridrink, Forticare, Cubitan, Nutrison, Neocate a další.

O společnosti

Danone je přední světová potravinářská společnost působící ve třech oblastech zaměřených na zdraví: čerstvé mléčné a rostlinné výrobky, balené vody a speciální výživa pro děti i dospělé. V současnosti vlastní nejrozsáhlejší sbírku fermentačních bakterií na světě a jejím dlouholetým posláním je přinášet zdraví co největšímu počtu lidí prostřednictvím potravin.

Cílem Danone je inspirovat lidi ke zdravějšímu a udržitelnějšímu stravování a dodržování pitného režimu. Zároveň se zavázala dosáhnout měřitelných nutričních, sociálních a společenských vlivů a dosahovat pozitivního vlivu na životní prostředí. Společnost Danone postavila svoji strategii na obnovení růstu, konkurenceschopnosti a vytváření hodnot z dlouhodobého hlediska. Do roku 2025 se chce stát jednou z prvních nadnárodních společností, které získaly certifikaci B Corp™.

S více než 100 000 zaměstnanci po celém světě a prodanými produkty na více než 120 trzích společnost vygenerovala v roce 2021 tržby ve výšce 24,2 miliardy EUR. V současnosti portfolio Danone zahrnuje přední mezinárodní značky (Actimel, Activia, Alpro, Aptamil, Danette, Danio, Danonino, evian, Nutricia, Nutrilon, Volvic, atd.). Na českém a slovenském trhu nabízí značky mléčných a rostlinných produktů jako např. Activia, Actimel, Danette, Kostici a Fantasia, Alpro, ale i výrobky dětské výživy Nutrilon a Hami a přípravky klinické výživy spojené se značkou Nutricia – Nutridrink, Forticare, Cubitan, Nutrison, Neocate a další.

Danone je součástí evropské akciové burzy Euronext Paris a zároveň je součástí amerického finančního trhu OTCQX prostrednictvím programu ADR (American Depositary Receipt). Je součástí akcií předních indexů udržitelnosti včetně indexů spravovaných společnostmi Vigeo Eiris a Sustainalytics a také Ethibel Sustainability index, indexu MSCI ESG, série indexů FTSE4Good, indexu genderové rovnosti Bloomberg a indexu přístupu k výživě.

katarina.paleckova@danone.com

danone.sk | danone.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Slovensko-potraviny-trh-personální-firmy-Danone

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.