Heimstaden investuje do zateplování téměř půl miliardy korun. Sníží tak produkci CO2 o stovky tun

Přestože současný vývoj ekonomiky a vysoká inflace příliš nepřejí investicím a projektům souvisejícím s bydlením, společnost Heimstaden i nadále pokračuje v realizacích oprav a zkvalitňování svého bytového portfolia. Letošní výdaje dosáhnou téměř dvou miliard korun, více než 400 milionů směřuje do zateplování domů.

Největší tuzemský poskytoval nájemního bydlení dál naplňuje cíl masivně investovat do svého portfolia a zároveň snižovat energetickou náročnost budov. Během letošního roku společnost Heimstaden již realizovala zateplení domů mj. v Ostravě-Porubě (ulice Francouzská, Otakara Jeremiáše), ve Frýdku-Místku (např. K Hájku, Ostravská, Dr. Petra), Havířově (Edisonova, Mánesova) nebo v Karviné (např. Cihelní, Holubova, Slovenská). Další lokality budou následovat.

„Letos opravíme téměř 1 300 bytů. Investicemi do zateplování budov dál přispíváme k ochraně klimatu. Letos jsme na ně vyčlenili téměř půl miliardy korun. Mimo to instalujeme centrální nízkoemisní plynové kotelny. V tomto roce jsme je zprovoznili v 11 vchodech s 90 byty a uspořili jsme zhruba 250 tun CO2. Každoročně tak snížíme produkci CO2 o 1 300 tun,“ uvádí generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

V rámci vyhrazených dvou miliard korun téměř 90 milionů Heimstaden investuje do rozvodů vody a kanalizace či 60 milionů korun na opravy střech. Součástí oprav v bytech je pak mj. výměna podlah, obkladů, dlažeb, instalace nových rozvodů elektřiny, zařizovacích předmětů atd. Kompletní rekonstrukcí včetně zateplení obvodového pláště letos prošly například tři bytové domy s 24 byty v Ostravě-Michálkovicích v ulicích Zvoníčkova a U Kříže. Celková hodnota této rekonstrukce včetně vybudování parkovacích stání činí zhruba 41 milionů korun.

„Heimstaden je tradičním zastáncem zelené politiky. K osvětlení společných prostor domů využíváme úspornější LED svítidla s pohybovými čidly a do 90 procent společných prostor je dodávána elektřina z obnovitelných zdrojů. U dvou tisíc bytů aktuálně modernizujeme topné systémy, součástí firemního vozového parku jsou auta s hybridním a elektrickým pohonem,“ vysvětluje Rafaj.

Prioritou Heimstaden je zajistit opravu bytů klientů i společných prostor v co nejkratším možném termínu. Aktuální situace na pracovním trhu však není jednoduchá. Navíc se Heimstaden potýká s výpadky externích subdodavatelů, s nimiž spolupracuje na některých rozsáhlejších opravách, kde na sebe navazuje práce více profesí, a jejichž lhůty plnění jsou často až dvakrát delší než u kmenových zaměstnanců. Společnost se snaží veškeré stavební úpravy co nejlépe plánovat a koordinovat. Nedostatky se daří postupně odstraňovat a výsledky jsou viditelné.

„Realizovali jsme přes 17 tisíc zakázek běžné údržby a havárií, z čehož 62 procent zakázek před stanoveným termínem. Pětina havarijních požadavků byla vyřešena do dvou hodin od nahlášení. Děláme maximum pro to, aby naši klienti byli spokojeni. Vizí Heimstaden je zlepšovat a zjednodušovat jim život prostřednictvím přátelských domovů. I nadále budeme zvyšovat kvalitu našich nemovitostí i míst, kde se nacházejí, rozšiřovat nabídku dlouhodobého a stabilního nájemního bydlení a udržovat vysoký standard služeb,“ dodává Jan Rafaj.

Klíčová slova ČR-služby-byty-energie-ovzduší-klima-firmy-Heimstaden-Stance Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Služby, cestovní ruch
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.