Louny podporují pohyb dětí a vedou je ke sportu

Sportem vedou Louny děti ke zdraví a zdravému životnímu stylu. Druhým rokem k tomu slouží akce propagující různé druhy sportů ve městě. Lounský festival sportu se uskuteční v sobotu 2. září od 10 do 18 hodin v Masarykových sadech na baseballovém hřišti.

„Svoji činnost tu bude prezentovat přes dvě desítky sportovních organizací, které ji vykonávají na lounských sportovištích celoročně a pod dohledem odborných trenérů,“ řekl starosta Loun Milan Rychtařík, který před rokem svoji myšlenku zrealizoval. „Děláme to, abychom děti přivedli k pohybu. Sport mimo jiné zpevňuje volní vlastnosti, které jsou pro život a psychickou odolnost člověka důležité,“ doplnil Rychtařík.

Společně s ním za projektem stojí radní pro sport Jitka Hofmannová. „Děti si zkusí sporty, které je lákají. Rodiče budou mít šanci poznat trenéry. Třeba si od září nějaký sport díky Lounskému festivalu sportu vyberou,“ uvedla Hofmannová. Jde podle ní o příležitost pro rodiče, jak v jeden čas a na jednom místě poznat všechny sporty, které je možné v Lounech dělat. „Je to návod, jaký sportovní kroužek dětem v Lounech vybrat,“ dodala.

Připraven je doprovodný program, exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiády, program s maskoty, závody autíček, skákací hrady, malování na obličej. Soutěžit se bude o tablet. Kvečeru zahraje kapela Modern Talking revival. Vstup je volný.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-kondice-sporty-zábava-děti-Město Louny

Oblast
Ústecký (ul)

Kategorie
Sport
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.