Beskydy hostily nejpřesnější paraglidisty z Evropy

O víkendu proběhl na beskydských terénech Evropský pohár v přesnosti přistání paraglidingu. Kvalitně obsazeného závodu se účastnila stávající evropská špička pilotů.

V pátek proběhlo pět kol soutěže PGA Czech Open 2023, mistrovství ČR a Evropského poháru v Beskydech. 71 pilotů z mnoha ze 14 evropských zemí létalo na Velkém Javorníku. Slabý, ale směr měnící vítr připravil soutěžícím náročné podmínky. Po 5 kolech byl ve vedení Linus Schubert z Německa, výkonem 7 cm, těsně následovaný Slovinci Jakou Gorencem (8 cm) a Matjažem Slugou (9 cm). Z Čechů je nejlepší Radek Václavik na čtvrtém místě s výsledkem 11 cm.

V sobotu se vítr otočil k západu a tak létáme na Skalce. Bylo odletěno 6. kolo a v průběhu 7. kola byla soutěž přerušena kvůli bouřce.

Po bouřce nám počasí dovolilo dokončit 7. kolo a 8. kolo. Na konci 8. kola se o umístění utkalo 20 nejlepších pilotů, kteří letěli v opačném pořadí dle umístění po 7. kole. Rozdíly mezi piloty na předních místech byly pouze 1 cm. Nakonec první místo uhájil Matjaž Sluga ze Slovinska (18 cm), následován německým juniorem Linusem Schubert a Slovincem Jakou Gorencem (oba 19 cm). O druhém místě rozhodlo to, že Linus dal dvakrát 1 cm, a Jaka pouze jednou.

Z českých pilotů se na 4. místě umístil Vlastimil Kricnar (24 cm) a stal se tak Mistrem ČR. Mistryní České republiky se stala Lucie Martínková.

Kontakt:

Aleš Trtil

prezident LAA ČR

trtil@laacr.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Sport-sporty-zábava-zajímavosti-paragliding-LAA ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.