Preventado přichází s novým systémem pro digitalizaci HR agendy

Oblast vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti je velmi důležitou složkou HR agendy. Společnost PREVENTADO proto vyvinula zcela novou aplikaci Fabis, která podnikům výrazně zjednoduší proces správy agendy pracovnělékařských prohlídek, školení zaměstnanců a evidence pracovních úrazů.

"Systém Fabis má tři hlavní moduly a je navržený tak, aby firmám vyřešil kompletní agendu školení, lékařských prohlídek i pracovních úrazů. Aplikace obsahuje všechny zákonné povinnosti i termíny a personalisty na ně upozorňuje. Automaticky připravuje náplň a frekvenci zdravotních prohlídek zaměstnanců podle kategorie jejich práce, generuje dokumenty k prohlídce, hlídá termíny a posílá notifikace. Dále systém obsahuje všechna zákonná e-learningová školení, ale usnadní i organizaci prezenčních školení. A v neposlední řadě má Fabis online knihu úrazů, kde firma přehledně eviduje veškeré pracovní úrazy na jednom místě,“ vysvětluje Tomáš Dombek, spolumajitel společnosti PREVENTADO.

Aplikace prošla sedmiletým vývojem. Ten probíhal ve spolupráci s vývojáři, experty na uživatelskou přívětivost a samotnými firmami z různých oborů. Výsledkem je přehledný a intuitivní systém, který umožňuje podnikům digitalizovat HR agendu v oblasti vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti. Fabis navíc společnost PREVENTADO neustále aktualizuje dle platné legislativy a má jednoduchou integraci s ostatními HR systémy.

Systém mohou využívat jak velké firmy o stovkách a tisících zaměstnanců, tak i menší a malé podniky nejrůznějších oborů. „Fabis jsme vyvíjeli ve spolupráci s firmami, kdy jsme zapojili desítky klientů z různých oborů a společně hledali ideální způsob digitalizace HR agendy. Vzhledem k tomu, že se zabýváme ochranou zdraví a bezpečností na pracovišti už více než deset let, troufám si říct, že jsme odvedli velmi dobrou práci a firmám v této oblasti velmi ulevíme,“ dodává druhý majitel společnosti PREVENTADO, Radim Pektor.

E-learning, lékařské prohlídky i pracovní úrazy spojuje velmi propracovaný systém notifikací. Fabis e-mailem či pomocí SMS zprávy upozorňuje na blížící se termíny nebo nesplněné povinnosti, text i design notifikací lze upravit dle potřeb firmy a je možné mít i přehled o tom, zda notifikace přišla nebo zda ji příjemce četl. Aplikace má také špičkové zabezpečení dat, která leží v bezletové zóně s prověrkou od NBÚ.

Více informací naleznete na www.fabis.cz.

O společnosti PREVENTADO

PREVENTADO s.r.o. je přední česká společnost zaměřená na oblast vývoje a implementace technologií a systémů k podpoře Health and Safety ve firmách a podnicích. Založili ji v roce 2010 zlínští podnikatelé a odborníci na ochranu zdraví Tomáš Dombek a Radim Pektor s cílem změnit způsob, jakým jsou v Česku poskytovány služby v této oblasti. Vizí společnosti PREVENTADO je odstranit zbytečnou byrokracii, nesrozumitelné dlouhé směrnice a reporty, a přitom skutečně zlepšit zdravotní stav pracovníků v nejrůznějších oborech průmyslu a služeb. PREVENTADO provozuje síť ordinací pracovnělékařských služeb, laboratoř ergonomie a fyziologie práce, poskytuje služby BOZP a vyvinula vlastní aplikaci Fabis, která digitalizuje HR agendu v oblasti ochrany zdraví a vzdělávání. Mezi uživatele jejích služeb se zařadily stovky v Česku působících firem, mezi nimi například Miele, Nestlé, Škoda Auto či Meopta.

Tiskový servis PREVENTADO s.r.o.

Kontaktní osoba:

Aneta Havlová

aneta.havlova@pppartners.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zdraví-počítače-služby-firmy-Preventado-PP Partners

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.