V Ústí nad Labem byla radost běžet. S ČEZ RunTour tu pod modrým nebem závodilo přes 1500 běžců!

Modrá je dobrá, mohlo si říct přibližně patnáct set běžců po závodě ČEZ RunTour v Ústí nad Labem, kde stuha jejich finisherské medaile dokonale ladila s barvou oblohy. V severočeském městě se v sobotu 27. května konal už čtvrtý letošní závod oblíbeného rodinného seriálu, který opět nabídl bohatý doprovodný program i nabité zázemí.

Letošní ročník seriálu ČEZ RunTour dospěl do své poloviny. Po závodech v Českých Budějovicích, Kopřivnici a Brně tentokrát zavítal oblíbený rodinný seriál také na sever Čech. V Ústí nad Labem přivítalo běžce skvělé slunečné počasí, které dokreslilo atmosféru plnou úsměvů i tradiční motto #JERADOSTBĚŽET.

Ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem připravili pořadatelé trať, která zavedla běžce hned k několika dominantám Ústeckého kraje – přes most Dr. Edvarda Beneše běželi podél Labe až pod ikonický hrad Střekov. Na dohled přitom měli také nádherný zámeček Větruše. Lanovka, která k němu vede, ozdobila dokonce i finisherské medaile. Po kamenné dlažbě pak doběhli až do cíle na historickém Kostelním náměstí.

Po dětech, které si užily své Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů, se na závodní tratě vydali dospělí. Jako první proběhli cílovou branou účastníci tříkilometrového závodu, při kterém běželi nejrychleji Lukáš Adam Bennour (10:37) a Martina Chudová (12:00), které je teprve deset let! Přitom už dokázala zvítězit také v Brně, Kopřivnici a v Českých Budějovicích byla druhá. Tyto výsledky jí zajistili průběžné první místo v celkovém pořadí závodu na 3 kilometry.

Nejvíce běžců se již tradičně postavilo na start závodu PUMA RUN 5 KM. Po něm vystoupili na stupně vítězů přímo pod věží kostela Nanebevzetí Panny Marie Petr Zuda (16:30) a Simona Nekolová (19:59). Prestižní ČEZ RUN 10 KM pak skončil triumfem Daniela Vejmelky (33:24) a Anny Hill (38:34).

Je radost běžet. A dostat se do flow

Celá tato sezona ČEZ RunTour je úzce propojena s duševním zdravím – každý závod přináší jedno speciální téma z této oblasti, aby si běžci neodnášeli ze závodů jen lepší fyzičku, ale také psychickou pohodu.

V Ústí nad Labem se tématem stal psychický stav flow a oblast mindfulness. Ve startovní obálce proto účastníci našli antistresovou omalovánku, před závodem měli možnost zaslat svou oblíbenou hudbu, kterou jim pořadatelé pustili při doběhu do cíle, a také získali 50% slevu na čtyřtýdenní program trénování mindfulness od Českého mindfulness institutu, s nímž si mohli vyzkoušet také relaxační cvičení.

Bohatý doprovodný program nabídl také další zážitky a služby. Běžci si mohli zajít zdarma na masáž od ALPY a nadace Leontinka, odpočinout si v relaxační zóně O2, odměnit se skvělým jídlem ve stanu LIDL nebo si vyzkoušet špičkové boty PUMA. Dobít energii pak mohli ve stánku Edgar power a v případě bolestí se nechali zatejpovat od Rozběháme Česko.

Když běžci pomáhají dětem

Kdo běží s ČEZ RunTour, pomáhá dobrým věcem. Z každého startovného totiž putuje padesát korun nadaci Leontinka, která svými aktivitami podporuje nevidomé mladé lidi a děti.

Díky partnerství RunTour a společnosti ČEZ mohou zároveň dělat dobré skutky všichni běžci po celém Česku. Stačí si nainstalovat do telefonu aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své aktivity. Následně mají možnost tyto body přidělovat různým charitativním projektům, aby za ně Nadace ČEZ poslala finanční prostředky.

V rámci spolupráce s ČEZ RunTour putuje vždy tato pomoc dětskému domovu v kraji, ve kterém se závod koná. „V Ústí jsme běželi pro děti z dětského domova Střekov, kterým jsme společně částkou 70.000 Kč zajistili letní ozdravné pobyty. Děkujeme všem, kdo pomohli!“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

ČEZ RunTour teď čeká krátká pauza – do druhé poloviny sezony vstoupí 22. července v Olomouci. Chcete být na startu také? Registrujte se na www.run-tour.cz, kde najdete kompletní termínovou listinu. Protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací:

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, e-mail: nikola.gunisova@vmlyr.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-kondice-sociální-běh-RunTour-Ústí nad Labem-VMLY&R

Oblast
Ústecký (ul)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.