Vedení Fortress a Mubadala nabudou skupinu Fortress Investment Group

Tým vedení Fortress převezme významnou kapitálovou pozici

Skupina Fortress Investment Group (“Fortress”) a společnost Mubadala Investment Company dnes prostřednictvím své plně podřízené pobočky pro správu aktiv Mubadala Capital (“Mubadala Capital”) ohlásily, že sjednaly definitivní dohodu k nabytí 90,01 % vlastního kapitálu skupiny Fortress, který je nyní v držení společnosti SoftBank Group Corp. (“SoftBank”), která byla vlastníkem skupiny Fortress od roku 2017. Podmínky dohody nebyly zveřejněny a dohoda podléhá běžným uzavíracím podmínkám a schválení regulačním orgánem.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230522005264/cs/

Očekává se, že po uzavření transakce bude vedení Fortress ve společnosti vlastnit podíl 30 % hodnoty majetku a bude držet hlasovací práva k majetku opravňující vedení Fortress k obsazení většiny míst v dozorčí radě. Společnost Mubadala Capital (která nyní drží ve Fortress vklad 9,99 % skrze své majetkové fondy Private Equity Fund II a III) bude vlastnit 70 % majetku Fortress.

Po uzavření bude Fortress pokračovat v činnosti jako nezávislý manažer investic pod značkou Fortress a to s plnou autonomií ohledně investičních procesů a rozhodování a zaměstnanců a provozu. Drew McKnight a Joshua Pack budou jmenováni do pozic výkonných spoluředitelů (co-CEO) Fortress a Pete Briger bude jmenován předsedou. Hani Barhoush, výkonný ředitel a generální ředitel Mubadala Capital, který pracoval v radě Fortress od roku 2019, bude pokračovat v práci v radě.

Dean Dakolias bude pokračovat ve své pozici vedoucího partnera a Tom Pulley ve své pozici výkonného ředitele pro globální podnikání Fortress Real Estate. Jack Neumark byl jmenován jako vedoucí partner a bude pokračovat ve vedení právních záležitostí Legal Assets a spoluřídit obor speciálních financí a Marc Furstein bude pokračovat ve své pozici jako prezident. Spoluzakladatelé Fortress Wes Edens a Randy Nardone budou nadále dohlížet na podnikání PCV (trvalého kapitálu) a na zbývající PE investice (mimo burzu), včetně Brightline.

Očekává se, že pod novým společným vlastnictvím bude Fortress vytvářet pro své akcionáře významné hodnoty tím, že se dále etabluje v prostoru alternativních investic, zvláště v úvěrech a realitách napříč veřejnými i soukromými trhy, kde v současnosti spravuje majetek v hodnotě 46 miliard USD jménem více než 1900 institucionálních investorů a soukromých klientů. Čeká se, že Fortress bude těžit z globální sítě a rozsáhlého portfolia diverzifikovaných aktiv Mubadala Capital, stejně jako z jejího přístupu k příležitostem pro vlastnické investice k podpoře svého růstu a expanze.

Pete Briger, Drew McKnight a Joshua Pack z Fortress ve společném prohlášení řekli: “Jsme neobyčejně potěšeni, že můžeme prohloubit naše vztahy se společností Mubadala a být společníky jednoho z nejvyspělejších investorů na světě v transakci, která poskytne významný dlouhodobý prospěch naší společnosti, našim zaměstnancům a klientům, kterým sloužíme. Léta jsme těsně spolupracovali se společností Mubadala a máme obrovský respekt k jejich investorské prozíravosti a disciplíně. Pohlížíme na další investice Mubadala jako na potvrzení obchodního modelu a přístupu k investování, který jsme brali za svůj déle než 20 let a - v době, kdy jsou tržní dynamiky vyrovnány více než kdykoli předtím s pomocí našich zkušeností a odbornosti - nemůžeme být budoucností Fortress nadšení ještě víc než jsme.”

Hani Barhoush, výkonný ředitel a generální ředitel Mubadala Capital, řekli: “Fortress je přední světový investiční manažer s prokazatelnými úspěchy v přinášení skvělé rizikově vážené návratnosti pro své investory v průběhu obchodních cyklů. Během posledních 20 let vybudovala skupina neuvěřitelné frančízy a etablovala se jako prémiový úvěrový a majetkový investor při současném růstu investičních strategií napříč širokou škálou skupin finančních nástrojů. Máme silné současné vztahy s výjimečným týmem vedení Fortress a jsme nadšení z dalšího prohloubení vztahů v příštích letech na základě pevného vyrovnání vize při poskytování ještě větší hodnoty našim investorům.”

Uzavření transakce se očekává v prvním čtvrtletí 2024 s podmínkou schválení regulačních orgánů.

Pro společnost Mubadala sloužila jako finanční poradci firma Ardea Partners a jako právní poradci sloužila firma Shearman & Sterling.

Pro vyšší vedení Fortress sloužila při transakci jako finanční poradce firma Goldman, Sachs & Co. LLC a jako právní poradce sloužila firma Kirkland & Ellis. Skupinu Fortress zastupovala při transakci firma Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP.

Pro SoftBank sloužila jako exkluzivní finanční poradce firma The Raine Group a jako právní poradce sloužila firma Morrison Foerster.

O skupině Fortress Investment Group

Fortress Investment Group LLC je přední manažer vysoce diverzifikovaných globálních investic. Skupina Fortress založená v roce 1998 spravuje ke 31. prosinci 2022 pod svým vedením majetek v hodnotě 45,8 miliardy USD jménem více než 1900 institucionálních klientů a soukromých investorů z celého světa napříč škálou investičních strategií úvěrů a realit, mimoburzovních investic (private equities) a investic trvalého kapitálu (PCV).

O Mubadala Capital

Mubadala Capital je podřízená pobočka pro správu aktiv společnosti Mubadala Investment Company, předního globálního suverénního investora se sídlem v Abu Dhabi. Navíc, kromě řízení svých vlastních investic z účetní rozvahy, spravuje Mubadala Capital majetek v hodnotě přibližně 20 miliard USD úhrnem za své vlastní investice z účetní rozvahy a objemy kapitálu třetích stran jménem institucionálních investorů, včetně čtyř soukromých investičních fondů, tří fondů pro startup firmy a dvou fondů v Brazílii zaměřených na speciální situace.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230522005264/cs/

Kontakt

Média:

Mubadala

Salam Kitmitto

sakitmitto@mubadala.ae

+971 50 276 9286

Fortress

Gordon Runte

grunte@fortress.com

+1 917 981 1246

Zdroj: Fortress Investment Group LLC and Mubadala Capital

Klíčová slova USA-SAE-finance-reality-fitmy-Fortress-Mubadala

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.