Dynamický růst společnosti Changan Auto výrazně urychluje mezinárodní expanzi

8. května odpoledne se konal výroční brífink společnosti Changan Auto. Na brífinku společnost Changan Auto představila své roční výsledky za rok 2022, předložila plánování a strategický výklad budoucího rozvoje společnosti.

Objem prodeje společnosti Changan Auto v roce 2022 dosáhl 2,346 milionu vozů, což představuje meziroční nárůst o 2 %, a dosáhl tak nového maxima za posledních pět let. Z toho prodej vozů využívajících nové zdroje energie (NEV) meziročně vzrostl o 160,5 % na 284.000 kusů. V roce 2022 dosáhla společnost Changan Auto čistého zisku připadajícího na akcionáře ve výši 7,798 miliardy jüanů, což představuje meziroční nárůst o 119,52 %, s nepřetržitým trendem růstu provozní kvality a vzestupným trendem schopnosti vytvářet hodnoty. Podařilo se jí rovněž dosáhnout vynikajících výsledků v objemu prodeje i v zisku.

V budoucnu hodlá společnost Changan Auto urychlit vývoj vozidel využívajících nové zdroje energie, expandovat na mezinárodní úrovni a důsledně se transformovat ve společnost zaměřenou na inteligentní nízkouhlíkové technologie mobility. Aktuálně také zveřejnila svou zahraniční strategii Vast Ocean Plan, která podpoří zahraniční rozvoj urychlením „pěti hlavních plánů". Ta zahrnuje urychlení rozvoje v Evropě, Americe, na Blízkém východě a v Africe, v asijsko-pacifickém regionu a ve Společenství nezávislých států (SNS), dosažení „jedné politiky pro jeden region, jedné politiky pro jednu zemi" a uvedení nejméně 30 globálních produktů do roku 2025. Cílem strategie je prorazit na 3 000 zahraničních odbytišť. Do roku 2030 chce společnost Changan Auto dosáhnout cíle „čtyř vrcholů": zahraniční investice přesahující 10 miliard dolarů, roční objem zahraničních prodejů přesahující 1,2 milionu kusů, počet zaměstnanců zahraničního obchodu přesahující 10 000 osob a získání pozice automobilové značky světové úrovně.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2075684/image_5003628_25470621.jpg

KONTAKT: Yang Zhou, yang.zhou@rollinpr.com

Klíčová slova Čína-automoto-Changan Automobile

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.