Oslava dne Falun Dafa: Buďme pravdiví, soucitní a tolerantní

Praktikující Falun Dafa v České republice chtějí u příležitosti Mezinárodního dne Falun Dafa lidem ukázat krásu praxe sebezušlechťování Falun Dafa a nabídnout jim nejen slavnostní barevný průvod s drakem, nebeskými vílami a bubeníky...

...Ale rádi by také zprostředkovali všem srdcím to nejcennější, co Falun Dafa lidem přináší - univerzální principy lidství a lidskosti, jako jsou pravdivost, soucit, tolerance.

Oslavy Dne Falun Dafa, který připadá na 13. 5., letos proběhnou v Brně a v Praze.

"Heslem letošního Mezinárodního dne Falun Dafa je: Zkusme být alespoň na chvíli pravdiví, soucitní a tolerantní. V tichu svého srdce, i navenek. Vykročme po této cestě lidství ještě dnes - a pak každý den - na jednu vteřinu, na jednu minutu, na jeden den - tiše a nenápadně změňme sebe a změňme svět. Zadržme tak i pronásledování a mučení pokojné meditativní praxe Falun Dafa v Číně," uvedl k chystaným akcím místopředseda Asociace Falun Gong ČR, MVDr. Bohumil Bartošek, PhD.

Meditační praxe Falun Dafa je již přes 20 let v zemi svého vzniku - v Číně - pronásledována. Její stoupenci jsou zavíráni do pracovních táborů, kde jsou často krutě mučeni a stávají se nedobrovolnými dárci orgánů v rámci místního rozsáhlého transplantačního průmyslu.

Přijďte se podívat na slavnostní průvod v Praze nebo Brně.

V Brně se průvod koná 12. května, vyráží ve 14:30 z Kobližné poblíž křižovatky s Rooseveltovou.

V Praze bude průvod zahájen 13. května ve 14 hod. na Václavském náměstí.

Kontakt: Veronika Sunová, tel.: 721 742 071

Klíčová slova ČR-Čína-víra-právo-lidská-Asociace Falun Gong ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.