Jean-Charles Chen se stal novým výkonným ředitelem společnosti TESCAN a povede její globální růst

Jean-Charles Chen, New CEO TESCAN

Jean-Charles Chen, New CEO TESCAN

Chen přebírá vedení společnosti TESCAN s rozsáhlými zkušenostmi a vizí v oboru, aby podpořil inovace a expanzi na globálním trhu mikroskopie

Společnost TESCAN ORSAY HOLDING a.s. oznamuje, že od 1. května se novým výkonným ředitelem (CEO) stává Jean-Charles Chen. Chen nahrazuje zakladatele a výkonného ředitele společnosti TESCAN Jaroslava Klímu, který nadále bude působit v roli poradce.

Jaroslav Klíma uvádí: "Jean-Charles Chen je renomovaný lídr s velmi úspěšnými výsledky v transformaci podniků za účelem dosažení ziskovosti a mezinárodního úspěchu. Mám naprostou důvěru v jeho schopnost vést společnost TESCAN při mém odchodu do role poradce. Jean-Charles Chen se zaměří na globální růst společnosti v klíčových světových regionech a posílení našeho produktového portfolia v oblastech, jako je rastrovací elektronová mikroskopie, zařízení s fokusovaným iontovým svazkem, transmisní elektronová mikroskopie a mikrotomografie."

Jean-Charles Chen přichází do společnosti TESCAN ze švýcarské společnosti OROLIA, kde vedl obchodní divizi atomových hodin. Je velmi zkušeným obchodním manažerem s prokazatelnou schopností řídit mezinárodní organizace a týmy. Jeho rozsáhlé zkušenosti zahrnují obchodní strategie a plánování, řízení inovací, prodeje a mezinárodního obchodu, rozvoj podnikání a vedení multifunkčních týmů v řadě průmyslových odvětví, včetně vědeckých přístrojů, elektroniky a satelitní komunikace.

"Jsem velmi nadšený z této nové příležitosti, že přijímám roli výkonného ředitele společnosti TESCAN. Inovace a podnikatelská kultura TESCANu mi vždy imponovaly. Organizace si právem vydobyla vedoucí postavení na všech klíčových trzích, zejména v oblasti materiálových věd, geověd a polovodičů." Jean-Charles Chen dodává: "Společnost TESCAN má obrovský potenciál pro celosvětový růst. Věřím, že je téměř nemožné dosáhnout čehokoli sám, ale jako tým nemá úspěch hranic."

Chen dříve vedl obchodní divizi atomových hodin společnosti OROLIA. Předtím zastával pozice manažera a viceprezidenta pro prodej a servis ve skupině AMETEK společnosti CAMECA; a vedoucího prodeje ve společnosti Thales Electron Devices. Chen je držitelem magisterských titulů v oboru řízení podniku a obchodní strategie z IAE France a Institut Francais de Gestion.

O TESCANU

TESCAN svým zákazníkům umožňuje výzkum a analýzu v nanorozlišení. Jeho řešení se uplatňují v geovědách, materiálových vědách, polovodičovém průmyslu a ve vědách o živé přírodě. Společnost má třicetiletou historii vývoje inovativních elektronových mikroskopů, mikrotomografů a souvisejících softwarových řešení pro uživatele z mnoha oblastí výzkumu a průmyslu. Příkladem je také 4D-STEM (4D rastrovací transmisní elektronový mikroskop) TENSOR, který byl jako první na světě od základu postaven pro zcela novou úroveň výkonu a uživatelského komfortu. Svým úsilím si TESCAN získal vedoucí postavení v mikro- a nanotechnologiích. Společnost sídlí v Brně v České republice a zaměstnává více než 750 lidí v závodech po celém světě.

Pro více informací navštivte tescan.cz.

Kontakt pro média:

Barbora Novosadová

barbora.novosadova@tescan.com

Klíčová slova ČR-průmysl-věda-personální-firmy-Tescan Orsay Holding

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.