Společnost BBRE koupila Red Court, budoucí sídlo holdingu CSG

Realitní společnost BlackBird Real Estate (BBRE) se stala 14. dubna 2023 vlastníkem kancelářské budovy Red Court v pražském Karlíně, kterou kopila od developera J&T Real Estate CZ. Naplnila se tak smlouva o smlouvě budoucí, kterou obě strany uzavřely v únoru loňského roku. Cenu transakce strany nezveřejnily. Objekt se 7500 m2 prémiových kancelářských ploch má již nájemce: průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) a jeho firmy. Stěhování by mělo proběhnout na jaře 2024.

Společnost BBRE vlastněná českým podnikatelem a investorem Miroslavem Dorňákem působí na českém realitním trhu od roku 2019. Kancelářský objekt Red Court představuje zatím největší investici v její historii. "Red Court je náš vlajkový projekt v Praze, pro který jsme navíc získali prémiového nájemce. Jedná se o bezpečnou investici s jistou návratností,“ uvádí Mirek Dorňák.

Martin Kodeš, výkonný ředitel J&T Real Estate CZ, říká: "Red Court je další dokončený projekt v atraktivní lokalitě Karlína, kterou dlouhodobě rozvíjíme. Díky certifikaci udržitelnosti LEED GOLD budova respektuje současné trendy, kdy si společnosti vybírají svá sídla také s ohledem na jejich udržitelnost, spotřebu energií a ekologickou stopu obecně. Jsme rádi, že jsme ve společnosti BBRE našli spolehlivého partnera a projekt jsme mohli předat ihned po dokončení tak, jak bylo před rokem dojednáno.“

Cyril Dejanovski, CEO společnosti BBRE, uvádí: "Projekt je v současnosti ve stádiu dokončené a zkolaudované hrubé stavby. Nyní se budou stavět příčky a instalovat technologie. Výsledkem bude reprezentativní sídlo CSG jako globálního strojírenského holdingu.“ Budova nabídne přes 7500 m2 prémiových kancelářských ploch a velkoryse dimenzované podzemní parkování.

V karlínské budově Red Court nalezne domov nejen centrála holdingu CSG, která nyní sídlí v nedalekém paláci Butterfly v Pernerově ulici, ale i řada jeho členských společností působících v Aerospace či železničním průmyslu. David Chour, místopředseda představenstva CSG, uvádí: "Počítáme s tím, že sem přesuneme firmy, které jsou teď roztroušené na více místech v Praze či dokonce mimo metropoli, což není ideální s ohledem na setkávání se zahraničními zákazníky a partnery. Proto zde bude sídlit například naše obchodní agentura Excalibur International či výrobce železničních brzd DAKO-CZ, který má klíčový výrobní závod v Třemošnici.“

BBRE se od svého založení v roce 2019 specializuje na projekty bydlení v mimopražských regionech, které, na rozdíl od Prahy, nabízejí i v nynější době zajímavé příležitosti. Největší projekty jsou v současnosti v různých lokalitách Pardubického kraje, kde se v nejbližších letech plánuje výstavba více než 1500 bytů. Další připravované projekty jsou v regionech napříč Čechami: například v Plzni, na Šumavě či poblíž Liberce.

O BlackBird Real Estate

BlackBird Real Estate je podnikatelský subjekt působící na trhu realit. Kromě rezidenčního developmentu se BlackBird Real Estate zaměřuje též na komerční development a pro své klienty řeší rovněž správu majetku. Stoprocentním vlastníkem společnosti je český podnikatel Miroslav Dorňák. Společnost BlackBird Real Estate má v současné době v různé fázi projektové přípravy několik zajímavých projektů v různých regionech České republiky. Nově je též majitelem kancelářské budovy Red Court v pražském Karlíně.

Klíčová slova ČR-reality-firmy-BlackBird Real Estate-PP Partners Prague

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.