Smetanovské sny – festival hudby, vína a dalších (gastro)zážitků

Ve dnech 20.–28. května 2023 zazní na novoměstském zámku a na jednom z nejkrásnějších náměstí v republice hity Elly Fitzgerald, skupin Queen a Bee Gees, ale i hudba z Hvězdných válek. Paralelně s hudbou budou moci návštěvníci konzumovat i Nové Víno v Novém Městě a okusit gastrospeciality na Food Art Festivalu.

„V našem městě začala hudební kariéra našeho nejslavnějšího skladatele – Bedřicha Smetany. Během jedné z prázdninových návštěv rodiny tu Smetana složil Louisinu polku pro svou první lásku a zapsal tak Nové Město nad Metují do historie. Také my chceme na festivalu po boku ostřílených profesionálů představit ty, kteří mají hudbu zatím jako hobby, ale sní o tom, že se jí budou jednou živit,“ vysvětluje Eliška Kratěnová, ředitelka festivalu a Novoměstské filharmonie, původ názvu Smetanovské sny.

Po devět květnových dní čeká na festivalové návštěvníky žánrový koktejl – kromě klasické hudby zazní i jazz a swing. Na své si přijdou i fanoušci duchovních skladeb či cimbálu.

Festival Smetanovské sny odstartuje koncertem Dashy & Epoque Quartet Ellaboration v sobotu 20. května 2023. Písně jazzové legendy Elly Fitzgerald zazní v neobvyklé aranži na nádvoří novoměstského zámku.

Z profesionálních vod připluje rovněž Cello Republic. Čtveřice violoncellistů zahraje na novoměstském zámku hity kapel Queen či Bee Gees a melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Fantom Opery.

Krev v těle rozproudí Swingová tančírna Banda di Feste. Vzhůru do vesmíru se posluchači vydají s Novoměstskou filharmonií, jež na renesančním náměstí zahraje Planety Gustava Holsta a Hvězdné války Johna Williamse.

Smíšený sbor Kácov spojí v novoměstské sokolovně své síly s Cimbálovou muzikou z Červeného Kostelce. Během festivalu zazní i duchovní hudba v podání Polyfonního sdružení a varhaníka Jiřího Tymela v kostele Nejsvětější Trojice.

V rámci krajského happeningu ZUŠ OPEN se, po dobu konání Food Art Festivalu, představí mladí muzikanti v atraktivním prostředí zámeckých zahrad.

Předprodej vstupenek na koncerty Dashy, Cello Republic, Bandy di Feste a Novoměstské filharmonie bude zahájen už v sobotu 1. dubna 2023. Informace k předprodeji a vše podstatné naleznete na festivalovém webu http://www.smetanovskesny.cz

Kontakt:

Jiří Švanda, PR a marketing, e-mail: marketing@nofi.cz, tel.: 602 221 701

Eliška Kratěnová, ředitelka festivalu: management@nofi.cz, tel. 605 117 056

Klíčová slova ČR-kultura-hudba-zábava

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.