Hodina Země 2023: SANY zdůrazňuje rozvoj elektrifikace a prosazuje vodíkovou strategii pro zelenější budoucnost

25. března, během tzv. hodiny Země, zhasnou miliony lidí po celém světě na hodinu světla a připojí se tak k jedné z největších světových akcí za ochranu životního prostředí. Přední světový výrobce těžké techniky SANY Group („SANY"), přispívá k řešení globální klimatické výzvy a plní svůj závazek vůči planetě prostřednictvím rozvoje elektrifikace, konkrétně podporou strategie využití energie získané z vodíku.

Klimatická krize se stala katalyzátorem celosvětového přechodu na nové, čisté zdroje energie. A ačkoli elektromobily se již stávají běžným standardem, energetická transformace je stále vázána na ekologicky nešetrná fosilní paliva. Aby tuto závislost překonala, otevírá skupina SANY nové cesty pokroku pomocí vědy.

Za hranice zelené: Vodíková strategie skupiny SANY pro čistou budoucnost

Společnost SANY si vytyčila ambiciózní cíl stát se do pěti let největším čínským dodavatelem komplexních vodíkových řešení a stát se lídrem globální transformace průmyslu. Vytváří proto ucelený průmyslový řetězec pro využití vodíku, který zahrnuje jeho ekologickou výrobu, skladování a přepravu i tankovací zařízení.

SANY Hydrogen, dceřiná společnost skupiny pro vodíkovou energii, se zaměří na rozvoj klíčových technologických inovací a vytvoření uzavřeného dodavatelského řetězce napříč celým průmyslovým ekosystémem, čímž podpoří dosažení čínského „dvojitého uhlíkového cíle" 2030/2060.

V březnu podepsala společnost SANY Hydrogen dohodu o strategické spolupráci se společností Guangtai Hydrogen Energy pro výstavbu první vodíkové čerpací stanice s kapacitou 2 000 kg v Šanghaji, která využije technologické kvality skupiny SANY k zajištění provozu logistických vozidel společnosti Guangtai Hydrogen Energy a poptávky po tankování vodíku.

Stanice počítá s instalací tří kusů 35 MPa vodíkových stojanů s duálním měřením s průměrnou rychlostí tankování vodíku 2 kg/min. Po dokončení bude pokrývat spotřebu vodíku 300 nákladních vozidel různých tonáží a podpoří logistické operace chladicího řetězce společnosti Guangtai Hydrogen Energy v oblasti delty řeky Jang-c'-ťiang.

Úroveň ochrany stanice proti výbuchu bude odpovídat standardu IICT4 a vynikající bezpečnostní opatření včetně automatického řízení procesu hydrogenace, detekce úniku vodíku, alarmu a odstávky zajistí její bezproblémový provoz, zejména v prostředí s teplotami v rozmezí od -20 do 55 stupňů Celsia.

V roce 2020 vyrobila skupina SANY ve své továrně Lighthouse ve městě Šao-jang první míchačku a sklápěč na vodíkové palivové články na světě a vykročila tak do „vodíkové éry". V roce 2022 pak zřídila první integrovanou stanici na výrobu vodíku a hydrogenaci v provincii Chu-nan a dodala první várku těžkých nákladních automobilů s vodíkovými palivovými články do města Jüe-jang.

Elektrifikovaná dálnice: Upevnění budoucnosti těžké nákladní silniční dopravy

První ukázkový úsek elektrifikované dálnice v Číně, který společně vybudovali skupina SANY, Výzkumný ústav elektrických lokomotiv CRRC v Ču-čou a univerzita Čching-chua, byl nedávno dokončen v Ču-čou v provincii Chu-nan. Díky tomuto přelomovému projektu se otevírá nová budoucnost těžké nákladní dopravy na dálnicích.

Skupina SANY stojí za návrhem, vývojem a výrobou vozidel i hlavních systémů a je držitelem veškerých práv duševního vlastnictví.

Ukázková dálnice je obousměrná a dvoupruhová se šířkou vozovky 7 metrů a její 1,8 km dlouhou kontaktní síť napájí 53 sloupů a jedna skříňová rozvodna. Elektrifikovaná dálnice nabízí širokou škálu scénářů stavu vozovky pro testování výkonnosti vozidel – včetně nájezdů, hrbolatých, zaplavených a podmáčených úseků.

Nadzemní kontaktní síť této dálnice, podobná jako u železničních tras, slouží k přímému napájení pro „nabíjení během jízdy". Oproti čistě elektrickým těžkým nákladním vozům, která jezdí na napájecí baterie, dokážou nová vozidla pro tento typ dopravy odolávat dopadům nízkých teplot a zvýšit energetickou účinnost až o 6%.

Zatímco nám Hodina Země připomíná změny klimatu, skupina SANY je i nadále připravena přispívat k jejich řešení konkrétními kroky a pokračovat v rozvoji svého vodíkového portfolia pro zelenější budoucnost naší planety.

Kontaktní informace:

Yolanda, rongy@sanyglobal.com

Prodejní horká linka: +86-731-85835199

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2040051/01.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2040052/02.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1518641/logo_Logo.jpg

PROTEXT

Klíčová slova Čína-ekologie-energie-stroje-SANY Group

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.