Xinhua Silk Road: Obchodní konference mezi Čínou a Madridem byla svědkem uzavření 13 dohod o investičních projektech

Ve španělském hlavním městě Madridu se nedávno uskutečnila konference o hospodářské a obchodní spolupráci a výměně mezi Čínou (Šen-čen) a Španělskem (Madrid), kterou pořádala městská vláda Šen-čenu.

Na akci bylo podepsáno 13 projektů spolupráce mj. z oblasti obchodu, vozidel s alternativním pohonem, komunikací, financí a sportu s celkovým objemem investic přibližně 1 miliardy eur.

Čínsko-španělské ekonomické a obchodní vztahy zaznamenaly v posledních letech značné pokroky. Objem obchodu se zbožím mezi Čínou a Španělskem v roce 2022 poprvé překročil 50 miliard amerických dolarů a udržuje si solidní tempo rozvoje.

Starosta města Šen-čen Qin Weizhong vyjádřil naději, že se podaří všestranně posílit vzájemnou praktickou spolupráci v otázkách investic a obchodu, vědeckých a technologických inovací i v dalších oblastech a trvale rozšiřovat spolupráci na poli kultury, cestovního ruchu, sportu apod. pro dosažení oboustranně výhodných a přínosných výsledků.

Generální ředitelka pro oblasti Asie, Evropy mimo Evropskou unii a Oceánie ze španělského Ministerstva průmyslu, obchodu a turizmu Laura Jarillová uvedla, že v oblasti obnovitelných zdrojů energie, životního prostředí, automobilového průmyslu a dalších odvětví je Španělsko na špičkové úrovni, přičemž v současné době v Číně působí stovky španělských společností z odvětví spotřebního zboží, služeb, průmyslu a technologií. Do Španělska současně přijela investovat řada předních podniků ze Šen-čenu. Je tedy přesvědčena, že toto výměnné setkání pomůže oběma stranám dosáhnout intenzivnější spolupráce.

Odkaz na verzi v originále: https://en.imsilkroad.com/p/333298.html

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2037923/Shenzhen.jpg

KONTAKT: silviasu07@163.com

PROTEXT

Klíčová slova Čína-Španělsko-obchod-Xinhua Silk Road

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.