Mince pro Spojené arabské emiráty se razí v České mincovně v Jablonci nad Nisou

Foto:Jan Jirouš,Česká mincovna

Foto:Jan Jirouš,Česká mincovna

Foto:Jan Jirouš,Česká mincovna

• Česká mincovna měla tu čest a přivítala vzácného hosta z Dubaje.

• Ahmed Sultan bin Sulayem, výkonný prezident a CEO dubajského komoditního centra DMCC (Dubai Multi Commodities Centre), vyrazil novou sérii investičních mincí pro UAE.

• Mince budou v Dubaji k dispozici po ramadánu.

V pondělí 20. března 2023 přivítala Česká mincovna v Jablonci nad Nisou výkonného prezidenta a CEO dubajského komoditního centra DMCC – Ahmeda Sultana bin Sulayema, který si prohlédl zdejší výrobní provoz, kde se razí nejen české oběživo, ale také celá řada sběratelských a investičních mincí z drahých kovů.

Ahmed Sultan bin Sulayem během své návštěvy jednoznačně stvrdil dlouhodobě budované partnerství mezi jednou z největších zón volného obchodu světa a Českou mincovnou, která v roce 2022 otevřela pobočku v Dubaji. Neustále se rozvíjející region Středního východu, který dobře zná a uznává české sklářství, se co nevidět přesvědčí také o kvalitách českého mincovnictví.

Doslova zlatým hřebem česko-dubajské spolupráce a celé návštěvy se totiž stávají zlaté a stříbrné investiční mince, jejichž vzorky si Ahmed bin Sulayem osobně vyrazil.

V reliéfu mincí, které splňují celosvětově uznávané standardy takzvaných "bullion coins“, se zrcadlí úspěchy, kterých Spojené arabské emiráty dosáhly v uplynulých padesáti letech. Portrét prezidenta Mohameda bin Zayeda al Nahyana je doplněn vyobrazením dechberoucího muzea Louvre Abu Dhabi, které dává emirátům punc světové kulturní destinace. Na druhé minci je vyobrazen viceprezident a premiér Spojených arabských emirátů Mohamed bin Rashid Al Maktoum a nejnovější Museum of the Future.

Zbrusu nové mince ze zlata a stříbra si budou moci zájemci ve Spojených arabských emirátech zakoupit po skončení posvátného měsíce ramadánu.

Cílem DMCC je podpora a usnadnění obchodu se zlatem v celosvětovém měřítku. Memorandum o vzájemné spolupráci proto Ahmed Sultan bin Sulayem a ředitel České mincovny Michal Drtina podepsali unikátním perem, do kterého je symbolicky zasazena právě zlatá mince.

KONTAKT:

Jaroslav Černý

Marketing & PR manažer

tel.:

+420 483 513 213

mobil:

+420 734 639 799

e-mail:

jaroslav.cerny@mint.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-SAE-kovy-hobby-Česká mincovna

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.