Generálním ředitelem Tatry se stává Lukáš Andrýsek

Lukáš Andrýsek, generální ředitel TATRA TRUCKS

Lukáš Andrýsek, generální ředitel TATRA TRUCKS

Do Tatry přichází ke dni 1. 4. 2023 nový generální ředitel Lukáš Andrýsek, který má za úkol zvýšit výrobní kapacity Tatry a optimalizovat průchod zakázek firmou, aby dokázala uspokojit rostoucí poptávku zákazníků. Dosavadní generální ředitel Pavel Lazar v Tatře pokračuje, bude řídit připravovanou společnost TATRA CLASSIC zastřešující aktivity v oblasti muzejnictví a stane se předsedou dozorčí rady společnosti TATRA TRUCKS a.s.

Ke změně na pozici generálního ředitele dochází v souvislosti s vývojem TATRA TRUCKS. Pavel Lazar řídil Tatru více než tři roky, ve kterých se společnost stabilizovala, organicky rostla, a připravil dlouhodobou strategii jejího rozvoje se zaměřením na postupnou expanzi výroby, modernizaci produktových řad a zavedení nových zelených technologií pohonu a autonomního řízení. Nyní je třeba se soustředit na navyšování výrobních kapacit, růst, lepší fungování dodavatelského řetězce a optimální průchod zakázky firmou.

Pro tento úkol akcionáři, holdingy CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a PROMET GROUP, zvolili Lukáše Andrýska, který má za sebou téměř sedmileté působení ve společnosti DAKO-CZ a.s., kde zastával pozice finančního a později generálního ředitele. DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů pro železniční vozidla sídlící v Třemošnici, pod jeho vedením prudce expandoval. Tržby vzrostly během jeho působení z 950 milionů Kč v roce 2016 na 2,48 miliardy Kč v roce 2022, EBITDA ve stejném období stoupla ze 116 na 550 milionů Kč. Výroba brzdových systémů se rozšířila do Ostravy a formou dvou JV i do Indie.

David Chour, místopředseda představenstva CSG, uvádí: "Děkujeme Pavlu Lazarovi za to, jak Tatru během svého působení posunul. Jeho komunikační schopnosti a expertní znalost Tatry chceme nadále využívat, a proto jsme se domluvili, že zastřeší z pozice ředitele nově zakládané společnosti TATRA CLASSIC rozsáhlé aktivity Tatry v muzejnictví a s tím související vztahy s městem Kopřivnice i Moravskoslezským krajem. Zároveň se stane předsedou dozorčí rady TATRA TRUCKS. Ve shodě s dalším akcionářem Tatry, PROMET GROUP, nyní vysíláme do Tatry jednoho z nejzkušenějších manažerů naší skupiny, který osvědčil své schopnosti při rozvoji společnosti DAKO-CZ a naší divize RAIL specializované na podnikání v železničním průmyslu."

Denisa Materová, členka představenstva PROMET GROUP, uvádí: "Pavel Lazar přišel do Tatry po úspěšném vedení naší společnosti TAWESCO, lisovny a nástrojárny, která v minulosti byla součástí automobilky Tatra. Díky tomu měl skvělý vhled do fungování Tatry a byl ideálním manažerem pro stabilizaci společnosti a stanovení strategie, podle které se Tatra bude rozvíjet v následujících letech. Nyní do čela Tatry přichází další výborný manažer s velkými zkušenostmi se strojírenskou výrobou a její expanzí. Jsme přesvědčeni, že Lukáš Andrýsek bude ten správný manažer, který strategii Tatry realizuje, zmodernizuje výrobu, zvýší produktivitu a posune dále výrobní schopnosti automobilky."

Lukáš Andrýsek, nový generální ředitel TATRA TRUCKS, uvádí: "Řízení jedné z nejslavnějších českých průmyslových značek je pro mě vrcholem mé dosavadní práce pro český průmysl. Akcionáři očekávají, že Tatra využije sílící celosvětovou poptávku a přizpůsobí jí své výrobní kapacity. To je vzhledem k situaci, že Tatra vyrábí většinou unikátní vozidla v menších sériích, velmi náročný úkol. Ve spolupráci s kolegy v Tatře, našimi dodavateli a dalšími partnery je ale zvládnutelný. Uděláme vše proto, aby Tatra pokračovala v růstu a přišla s inovovanými produkty pro dnešní svět, který stále více požaduje ekologickou mobilitu."

Automobilka Tatra letos slaví desáté výročí od chvíle, kdy ji převzali čeští vlastníci, a připravuje premiéru vozidla poháněného vodíkem.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou značku a kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Velmi důležité jsou domácí trhy v Česku a na Slovensku, velká část produkce automobilky je určena na export do desítek zemí světa. Automobilka TATRA TRUCKS a.s. zaměstnává více než 1400 lidí a dalších více než 700 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE a.s. zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Akcionáři automobilky TATRA TRUCKS jsou průmyslově-technologický holding CZECHOSLOVAK GROUP a skupina PROMET GROUP.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek

tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.

Tatra Trucks a.s.

Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice, Česká republika

www.tatra.cz

Klíčová slova ČR-automoto-průmysl-personální-Tatra Trucks-PP Partners Prague

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.