Ningbo, Čína: Ukotvení cíle „vrcholu emisí a uhlíkové neutrality“

Vesnice Longguan v okresu Haishu (Ningbo, Čína) obytnými fotovoltaickými projekty realizuje společnou prosperitu pro všechny na vesnici

Vesnice Longguan v okresu Haishu (Ningbo, Čína) obytnými fotovoltaickými projekty realizuje společnou prosperitu pro všechny na vesnici

Průzkum výstavby pobřežního modelového města založeného na „vrcholu emisí a uhlíkové neutralitě“

V posledních letech Ningbo, východní pobřežní město v Číně, nashromáždilo mnoho zkušeností a postupů v různých oblastech "vrcholu emisí a uhlíkové neutrality", jako je digitální a inteligentní řízení energie, nízká karbonizace průmyslových parků, ochrana životního prostředí v přístavech a realizace projektu "průzračné vody a svěží hory jsou neocenitelným majetkem", a dosáhlo pozoruhodných výsledků. Poslankyně NPC, která tentokrát přijela do Pekingu, aby se zúčastnila dvou národních zasedání (Národního lidového kongresu a Čínské lidové politické poradní konference, tj. NPC a CPPCC), Ye Miao, ředitelka městského úřadu Ningbo pro lidské zdroje a sociální zabezpečení, přivezla návrh na usnadnění budování pobřežního modelového města Ningbo na základě "emisní špičky a uhlíkové neutrality".

V letošní Zprávě o činnosti vlády je uvedeno: Pokračování přechodu k zelenému rozvoji. Měla by se zintenzivnit prevence a kontrola znečištění. Měli bychom zlepšit politiky pro zelený rozvoj, rozvíjet oběhové hospodářství, podporovat efektivní a intenzivní využívání zdrojů, pokročit v úsporách energie a snižování emisí uhlíku v klíčových oblastech a pokračovat v práci na tom, aby naše obloha byla modrá, vody průzračné a půda čistá. V předvečer obou národních zasedání se v Xiangshan v Ningbo konala první čínská aukce modrého uhlíku, která přitáhla širokou pozornost všech vrstev společnosti. Modrý uhlík, známý také jako modré výměnné zásoby uhlíku nebo mořské výměnné zásoby uhlíku, je mistrem v zachycování oxidu uhličitého i pokladnicí pro jeho ukládání a jeho cyklus ukládání dosahuje několika tisíc let. V souvislosti s urychlením budování emisní špičky a uhlíkové neutrality se stále aktivněji obchoduje s modrým uhlíkem na celém světě. První pokus o obchodování s modrým uhlíkem zaznamenal úspěch v Xiangshanu. Pro Ningbo to byl první průzkum při formování národního trhu obchodování s modrým uhlíkem a byl to také první přínosný průzkum v Ningbo v praxi emisní špičky a uhlíkové neutrality.

Po vydání významného strategického plánu "Čína usiluje o dosažení emisního vrcholu do roku 2030 a uhlíkové neutrality do roku 2060" se Ningbo plně zapojilo a ujalo se vedení v pilotním projektu služeb hodnocení uhlíkových kreditů v celé zemi. Prostřednictvím konstrukce aplikačních scénářů byly komplexně charakterizovány uhlíkové schopnosti a uhlíková aktiva podniků, což poskytlo přesné služby pro inkluzivní malé a mikroúvěry. "Rezidenční fotovoltaické projekty" realizující společnou prosperitu pro všechny v obci Longguan, okres Haishu, Ningbo, Čína využívají průmyslové modely fotovoltaických vesnic k probuzení "zaspaných" střešních zdrojů venkova, aby zelený průmysl mohl oživit venkovské oblasti. Ningbo zároveň podpořilo vysoce kvalitní rozvoj zelených petrochemických průmyslových klastrů vytvořením "mozku chemického průmyslu" a také dvoujádrového motoru "průmyslový mozek + továrna budoucnosti". V roce 2022 chemické podniky v okrese Zhenhai použily analýzu spotřeby energie chemického průmyslového mozku k realizaci 13 projektů týkajících se transformace a modernizace zařízení a optimalizace procesů, čímž ušetřily přibližně 5 000 tun standardního uhlí a snížily emise uhlíku o přibližně 11 000 tun.

V roce 2023 bude Ningbo koordinovat "čtyři dimenze" hospodářského růstu, energetické bezpečnosti, emisí uhlíku a života obyvatel, podporovat snižování emisí uhlíku, snižování znečištění, rozšiřování ochrany životního prostředí a růst v souladu, aktivně a trvale podporovat vrchol emisí a uhlíkovou neutralitu a provádět "Deset hlavních opatření pro vrchol emisí".

Kontakt: Liu Jing

Tel.: 0086-574-89183517

Email: zdoblh@cnnb.com.cn

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-Ningbo International Communications Center

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.