Slavia klientům pojistí neomezený počet fotovoltaických panelů. Změna se týká i stávajících smluv

Slavia pojišťovna má dobrou zprávu pro všechny klienty, kteří u ní mají sjednaný produkt Šťastný domov. V rámci majetkového pojištění již neplatí limit počtu 12 kusů pojištěných fotovoltaických panelů – pro nové i stávající smlouvy se limit ruší a počet pojištěných panelů pro danou nemovitost je nově neomezený.

V současné době si mnoho majitelů nemovitostí pořizuje sluneční kolektory nebo právě fotovoltaické panely. Jejich motivací není jenom ekologie, ale především růst cen elektřiny. „Od obchodních zástupců víme, že počet staveb s pojištěnými fotovoltaickými panely v posledním roce značně stoupá. Panely jsou pojištěné podle umístění buď do limitu pojistné částky hlavní budovy, v případě umístění na vedlejší stavbě do limitu sjednané pojistné částky pro vedlejší stavby,“ uvádí produktový manažer Lukáš Rozsypal ze Slavia pojišťovny.

V pojistných podmínkách majetkového pojištění Šťastný domov od Slavia pojišťovny bylo v minulosti napsáno, že fotovoltaické panely jsou pojištěné na všechna sjednaná rizika, avšak maximálně do počtu 12 kusů. Tohle už neplatí. Lidé si jich na střechu začali umísťovat mnohem více. Na tento trend Slavia zareagovala a pojistné podmínky upravila.

Již zkraje roku uveřejnila Slavia pojišťovna na svých webových stránkách veřejný příslib, podle kterého nebude v případě vzniku pojistné události uplatňovat limit pro jejich maximální počet. Týká se to pojistných smluv platných a účinných v době trvání tohoto příslibu. Jinak řečeno, tyto stavební součásti jsou bez omezení jejich počtu plně pojištěny na všechna sjednaná rizika a do výše sjednané pojistné částky budovy, na které jsou umístěné.

Další vylepšení a rozšíření majetkového pojištění plánuje Slavia už na jaro, kdy představí mimo jiné mnohem více položek bez limitů.

O společnosti Slavia pojišťovna a.s.

Slavia pojišťovna, člen skupiny SPGROUP a.s. a expert na neživotní pojištění, staví na dlouholetých zkušenostech z pojišťovnictví, které sahají až do dob rakousko-uherské monarchie, do roku 1868. Je jedinou ryze českou pojišťovnou s tradicí na našem trhu již více než 150 let. Dnes patří mezi Top10 neživotních pojišťoven v České republice a patří mezi lídry v oblasti pojištění cizinců. Dlouhodobě se zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout zajímavé podmínky. Své služby poskytuje fyzickým osobám, živnostníkům, malým a středně velkým firmám, velkým korporacím či obcím a městům. Služby poskytuje i personálním agenturám a cestovním kancelářím. Prostřednictvím 18 poboček a více než stovky kontaktní míst obsluhuje více než 250 000 aktivních klientů. Ti mohou pojištění sjednávat, hlásit pojistné události či poskytovat fotodokumentaci k těmto pojistným událostem i plně online, přes webové stránky či on-line aplikace Slavia pojišťovny.

Klíčová slova ČR-pojišťovny-energie-solární-Slavia pojišťovna

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.