Společnost Amazon získala certifikát "Top Employer 2023"

Společnost Amazon byla v České republice oceněna jako špičkový zaměstnavatel. Certifikát prezentuje odhodlání společnosti zlepšovat pracovní prostředí díky kvalitním HR principům a metodice. Certifikaci Amazon v Česku získal v rámci aktivit distribučního centra v Dobrovízi u Prahy. To je v provozu od roku 2015 a zaměstnává na 3 000 stálých zaměstnanců.

Získání certifikátu Top Employer dokazuje, že daná organizace usiluje o lepší pracovní prostředí, což dokládá vynikající metodikou v oblasti lidských zdrojů. "Jen v České republice zaměstnáváme více než 3 tisíce pracovníků, kteří jsou specialisté v nejrůznějších oborech, mají různé profesní ambice a rozmanité dovednosti. Jsem velmi potěšen, že naše úsilí o skvělé pracovní prostředí bylo oceněno prestižním certifikátem Institutu Top Employers. Jeho získání je pro nás závazkem i nadále pokračovat v hledání inovativních způsobů, jak zlepšovat podmínky pro naše zaměstnanci," říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon.

Program Top Employers organizace certifikuje na základě výsledků průzkumu kvality metod v oblasti HR. Tento průzkum zahrnuje šest oblastí, které se skládají z dvaceti témat zahrnujících například HR strategii, pracovní prostředí, získávání talentů, vzdělávání, diverzitu, rovnost příležitostí a inkluzi, wellbeing a další.

"Mimořádná doba ukazuje to, co je v lidech a organizacích nejlepší. A toho jsme byli svědky i v našem letošním certifikačním programu Top Employers 2023. Všichni ocenění zaměstnavatelé prokázali, že jim záleží na rozvoji a blahu svých lidí. Tím společně obohacují pracovní svět. Jsme hrdí na to, že můžeme slavnostně oznámit letošní seznam špičkových zaměstnavatelů orientovaných na lidi, kteří se pyšní certifikátem Top Employers 2023," uvádí David Plink, generální ředitel Top Employers Institute.

Zaměstnanci oceňují flexibilitu i čtyřdenní pracovní týden

Zaměstnankyně Anna pracuje na oddělení balení zásilek již šest let. Jako instruktorka se podílí také na zaučování nově přijatých zaměstnanců. Před nástupem do Amazonu pracovala jako speciální pedagožka, ale podle svých slov v životě potřebovala radikální změnu: „Jsem nadšená z toho, že chodím domů s čistou hlavou. Polepšila jsem si také finančně a mám dostatek času na to, abych se věnovala svému hospodářství a svým koníčkům,“ říká.

Tři roky v Amazonu pracuje také Kristýna, která se stará o finální kontrolu objednávek mířících z distribučního centra k zákazníkům. Původně je však vyučená cukrářka a živila se výrobou zákusků v cukrárně. "Když se na počátku pandemie začaly podniky zavírat, našla jsem alternativu v Amazonu. Cukrařině se však stále věnuji ve volném čase a často své výtvory nosím kolegům. Nejvíce mi vyhovuje různorodost práce, a také možnost flexibilně si přehodit směny podle svých potřeb," uvedla.

Prokop pracuje na oddělení kvality. Původně je však vyučený kuchař a v různých restauracích pracoval 11 let. Od této práce ho však odradilo množství času, které jí musel věnovat. "Chtěl jsem práci, kde bych měl jasně danou pracovní dobu a dostatek volna. Na práci v Amazonu nejvíce oceňuji čtyřdenní pracovní týden a tři dny volna, které můžu trávit se svými dětmi," doplňuje.

O společnosti Amazon:

Amazon se řídí čtyřmi hlavními principy: zaměřuje se více na zákazníka než na konkurenci, touží po neustálém zlepšování, zabývá se inovací provozu a přemýšlí v dlouhodobém horizontu. Amazon usiluje o to být nejvíce prozákaznickou společností, nejlepším zaměstnavatelem a nejbezpečnějším pracovištěm na světě. Amazon je průkopníkem v projektech a službách, jako jsou hodnocení zákazníků, nákup na jedno kliknutí, osobní doporučení, Prime účet, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, Kindle Direct Publishing, elektronické čtečky Kindle, vzdělávací program Career Choice, tablety Fire tablets, Fire TV, Amazon Echo, Alexa, technologie Just Walk Out, Amazon Studios nebo The Climate Pledge. Zájemci o místo v Amazonu se mohou hlásit přímo na webových stránkách.

Novinky ze světa Amazonu najdete na press portálu a nezapomeňte nás sledovat také na Twitteru a YouTube.

O Institutu Top Employers:

Top Employers Institut je celosvětovou autoritou v oblasti posuzování kvality v oblasti práce s lidmi, kterou pomáhá akcelerovat. Prostřednictvím certifikačního programu Top Employers Institutu mohou zúčastněné společnosti získat certifikát a uznání coby nejlepšího zaměstnavatele. Top Employers Institut, který byl založen před více než 30 lety, již certifikoval 2053 organizací ve 121 zemích a regionech. Takto certifikované společnosti pozitivně ovlivňují životy více než 9,5 milionu zaměstnanců na celém světě.

Klíčová slova ČR-USA-práce-obchod-ocenění-firmy-Amazon-Grayling

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.