Vracíme je do života!

Zleva prezident veřejné diplomatické mise Ukrajiny Alexander Volkov, předseda správní rady fondu Future for Ukraine Vitalij Pron, předseda správní rady fondu REGI base I. Hynek Čech.

Zleva prezident veřejné diplomatické mise Ukrajiny Alexander Volkov, předseda správní rady fondu Future for Ukraine Vitalij Pron, předseda správní rady fondu REGI base I. Hynek Čech.

Chceme pomoci zraněným ukrajinským vojákům s rehabilitačními pobyty v České republice. To je hlavní cíl nového nadačního fondu Future for Ukraine. Lidé mohou na ozdravné pobyty vojáků přispět na účet 6358652369/0800.

Podle předsedy správní rady fondu Vitalije Prona jsou již na Ukrajině zraněných vojáků desetitisíce. "Každý den na Ukrajině přibývá zraněných vojáků," prohlásil Pron. Ukrajinské nemocnice poskytují první a akutní pomoc. Na další léčbu veteránů již podle předsedy správní rady fondu není prostor. Spolu s nadačním fondem REGI base chce proto organizace zajistit léčbu v Česku. "Ukrajinští vojáci potřebují zaslouženou pozornost a pomoc společnosti při zdravotních rehabilitacích, při řešení potíží spojených s psychickým vyčerpáním, depresemi, s pocitem sociální izolace - v zájmu jejich návratu do normálního života," uvedli představitelé organizace.

Měsíční pobyt jednoho vojáka v ČR s dopravou stojí průměrně 150.000 korun. Další podrobnosti uvádí nadace na svých webových stránkách www.futureforukraine.eu.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Ukrajina-sociální-zdraví-armáda-Future for Ukraine

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.