Mary Kay vychovává novou generaci vedoucích pracovnic v oblastech vědy, techniky a matematiky na summitu mládeže

Studentky programu Young Women's Preparatory Network / Irma Lerma Rangel Young Women’s Leadership School se účastní speciální akce nazvané „STEAM Day“, jejímž cílem je dodat motivaci budoucím vedoucím pracovnicím v oblastech vědy, techniky a matematiky.

Společnost Mary Kay Inc., která po celém světě vyvíjí aktivity s cílem posílit postavení žen a podpořit jejich vzdělávání, se nedávno stala hostitelem skupiny 25 mladých žen z programu nezávislého dallaského školského okresu Young Women's Preparatory Network (YWPN) / Irma Lerma Rangel Young Women's Leadership School v rámci vzdělávacího a motivačního průzkumu nazvaného „Ženy v oblasti vědy, techniky a matematiky“. Tyto akce vyvrcholily oslavou Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě, který připadá na 11. února.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230213005590/cs/

Středoškolské studentky strávily den ve výrobním a výzkumném a vývojovém centru (R3) společnosti Mary Kay v Lewisville ve státě Texas, kde si prohlédly nejmodernější provoz a seznámily se s různými aspekty výrobních procesů souvisejícími s vědou, technikou a matematikou v komplexní globální kosmetické společnosti. Po prohlídce byly studentky přítomny diskusi panelu odbornic v příslušných vědních, technických a matematických oborech. Panel byl složen z odbornic v takových oborech, jako jsou inovace v počáteční fázi výroby, formulace výrobků, informační technologie, výzkum výrobků, plánování portfolia a strategie a vývoj procesů. Odpoledne studentky absolvovaly oběd s mentory, při kterém měly příležitost diskutovat o různých kariérních možnostech žen ve vědních, technických a matematických oborech, o osobních a profesních aspiracích a o tom, co lze dělat pro lepší podporu, přípravu a vylepšování postavení mladých žen, které usilují o kariéru ve vědě, technice a matematice.

„Společnost Mary Kay se zavázala k tomu, že bude podporovat a inspirovat další generace žen, aby jim umožnila věnovat se jejich vášni, protože budoucnost je ve vědě, technice a matematice,“ říká Dr. Lucy Gildeaová, ředitelka pro inovace, produkty a vědu ve společnosti Mary Kay. „Ženy jsou ve vědních, technických a matematických oborech nedostatečné zastoupeny, ale tuto nerovnováhu můžeme odstranit tím, že mladým ženám v raných fázích vzdělávání a praxe poskytneme smysluplné příležitosti s cílem podpořit je při hledání a zkoumání vědních, technických a matematických profesí, které je zajímají.“

Young Women's Preparatory Network je nezisková agentura, která spolupracuje s veřejnými školními obvody ve státě Texas a provozuje největší síť výhradně dívčích veřejných škol v zemi, které připravují adeptky vysokoškolského studia. Školy YWPN se nacházejí v problémových městských čtvrtích a vykazují prokazatelné úspěchy, pokud jde o studijní výsledky, počet absolventů středních škol a počet studentů přijatých na vysoké školy. Síť YWPN utvořila první partnerství veřejného a soukromého sektoru s nezávislým školním okresem Dallas, když v roce 2004 otevřela školu Irma Lerma Rangel Young Women's Leadership School.

„Jsme nadšeni, že se naše mladé ženy mohou zúčastnit tohoto dne plného kontaktů s ženami ve vědních, technických a matematických oborech. Jsme společnosti Mary Kay za tuto příležitost vděční,“ řekla Lynn McBee, výkonná ředitelka organizace Young Women's Preparatory Network. „Tyto budoucí vedoucí pracovnice jsou bystrými a talentovanými mladými ženami. Možnost seznámit se s jinými úspěšnými ženami ve vědních, technických a matematických oborech a vidět, co vše mohou ovlivnit, jim dodá motivaci k další práci a k dalšímu snažení. Doufejme, že jednoho dne prostřednictvím vědy, techniky a matematiky změní svět.“

Společnost Mary Kay oslavuje a podporuje mladé ženy, které se rozhodují o své budoucnosti na základě svých vůdčích schopností, smyslu pro inovace a odhodlání vyniknout na poli vědy, techniky a matematiky. Ve vědních, technických a matematických oborech mají ženy jen 28% zastoupení. [1] Nabídkou trvalé podpory mladým ženám ve vědních, technických a matematických oborech společnost Mary Kay pokračuje v naplňování svého poslání, kterým je zlepšování života žen na celém světě.

[1] Zdroje

National Girls Collaborative Project (2022). Ženy a dívky ve vědních, technických a matematických oborech. https://ngcproject.org/resources/state-girls-and-women-stem

O společnosti Mary Kay Inc.

Když v roce 1963 zakládala svou kosmetickou firmu, měla Mary Kay Ashová, jedna z prvních bojovnic proti diskriminaci žen, jediný cíl: obohacovat životy žen. Z jejího snu vzešla multimiliardová společnost s miliony nezávislých prodejců ve více než 35 zemích. Jako společnost, která sází na rozvíjení podnikatelského ducha, se Mary Kay zavázala zlepšovat postavení žen prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, prosazování jejich zájmů, navazování kontaktů a inovací. Společnost Mary Kay investuje do vědeckého výzkumu v oblasti kosmetiky a do výroby špičkových produktů péče o pleť, barevné kosmetiky, doplňků stravy a vůní. V Mary Kay věří tomu, že obohacováním dnešních životů lze docílit udržitelné budoucnosti. Společnost spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na prosazování kvality podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a podporu dětí při naplňování jejich snů. Více informací najdete na adrese marykayglobal.com, najdete nás i na Facebooku, Instagramu a LinkedIn, nebo nás sledujte na Twitteru.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230213005590/cs/

Kontakty:

Mary Kay Inc. Global Communications

newsroom.marykay.com

+1.972.687.5332

media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-vzdělání-kosmetika-Mary Kay

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.