Veletrh Minerály a drahé kameny nabídne tisíce unikátů

Co kámen, to originál, neexistují dva stejné, a to platí také o autorských špercích. Minerály a drahé kameny, největší prodejní veletrh v Praze, se uskuteční od 18. do 19. února v hotelu Olympik.

Největší pražská jarní akce zaměřená na minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky a věci pro vlastní tvoření přivítá více než 80 prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Nebude chybět oblíbené oceňování a posuzování kamenů a šperků, které mohou donést sami návštěvníci.

"Doplnili jsme finančně nenáročné vzorky pro začínající sběratele, vzácné minerály pro specialisty a díky novým vzorkům zlata a ametystů z Namibie, spinelům a topazům z Barmy, dioptasu z Konga, sperryllitů z Ruska dokážeme uspokojit i náročnější sběratele,“ vzkazuje návštěvníkům vystavovatel Jiří Špalek, u kterého je možné vidět jednu z nejpestřejších nabídek minerálů v České republice.

"Šperky od rockerky" znají dnes tisíce fanynek autorských šperků. Věra Slaninová totiž vyrábí šperky už sedmým rokem. Chtěla tvořit něco krásného, nakonec ji nadchlo cínování a spolu s láskou ke kamenům se stalo její velkou vášní. A koníček nakonec přerostl v milovanou práci. "Šperky od rockerky", které bude nabízet na veletrhu, jsou vyrobeny z mědi a zdravotně nezávadného cínu technikou Tiffany.

U Přemysla Duška najdou už tradičně návštěvníci sbírkové a raritní vltavíny. Rád určí pravost, cenu a kvalitu vltavínů, které sami přinesou, a v případě, že vltavín bude pěkný, vystaví na něj hodnotící certifikát.

Ludmila Krystal Benešová, která na Minerálech a drahých kamenech vystavuje už po několikáté, vytváří měděné šperky s drahými kameny, polodrahokamy a přírodními materiály. Každý šperk je ve finální podobě galvanizován jemnou vrstvou mědi. Šperky jsou vyráběny ručně, jsou unikátní a nelze vytvořit dva stejné.

Nuummit – kámen kouzelníků bude možné koupit na veletrhu Minerály a drahé kameny u Petra Sztacha. Nuummit znamená v grónštině "pocházející z Nuuku" a je to obchodní označení grónské horniny, jež se nachází v okolí města Nuuk.

"Drahé kameny fascinovaly lidstvo od nepaměti. Drahokamy jsou živé, jejich barvy umí mluvit a řeknou to, co slova nedokážou,“ říká zakladatelka značky Carlo Romani Marie Kolčárková. Na veletrhu Minerály a drahé kameny mohou návštěvníci na jejím stánku vybírat z nepřeberného množství elegantních stříbrných šperků s přírodními drahokamy, jako je rubín, safír, modrý topaz, ametyst, peridot a další přírodní kameny.

Na prodej ale budou i jiné rarity. František Vorel předvede v premiéře na veletrhu Minerály a drahé kameny malé umělecké dílo pro hravé sběratele. Jeho šachovnice je složena ze dvou druhů mramoru, světlý je italská Carrara a tmavě zelený kubánský serpentin. Jak sám říká, základem úspěchu při její výrobě byla přesnost řezu a následné skládání. Šachy budou doplněny odlévanými figurami ve stylu staré gotiky.

Stejně jako v minulých letech mají děti a mládež do 18 let vstup na veletrh zdarma. Nebudou chybět ani oblíbené dílničky pro děti i dospělé, na kterých si bude možné vyrobit vlastní drátovaný šperk. Povede je naše přední tvůrkyně drátěných šperků, která tvoří pod jménem Monsterance.

Kontakt:

Jindřich Jirásek

e-mail: jirasek.jindrich@geosvet-expo.cz

www.veletrhmineralu.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-styl-hobby-šperky-veletrhy-firmy-Double Impact

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.