Koncert Děti dětem: Návrat ve skvělé formě!

Po dvouleté odmlce zaviněné epidemickou situací se na pódium Společenského sálu Kongresového centra Praha v sobotu 4. února 2023 vrátil unikátní koncert Děti dětem. Děti na pódiu i v hledišti, úžasná atmosféra a dva profesionální hosté – tradiční koktejl, který díky proměnám vystupujících nikdy nezevšední.

Počtyřiadvacáté Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí nabídl znamenitý program, který diváci ocenili dlouhým potleskem.

Program otevřela taneční skupina Hey ladies! a pak už se nezadržitelně valil dynamický proud tanečních, pěveckých a hudebních vystoupení, který originálně posouvali vpřed znamenití moderátoři Šárka Volemanová a Jiří Holoubek.

Na pódiu vířily zářivé taneční kostýmy doprovázené moderní hudbou například při vystoupeních taneční formace Freaks crew Kolín nebo souboru Stranger, střídaly je klidnější písničky folkového ladění v podání Honzy Novorky nebo ukázky autorské tvorby Gregora Beňadika, ale všem bez rozdílu publikum tleskalo jako skutečným superhvězdám. "V průběhu večera jsme se na dálku spojili s účastníky jednotlivých Ledových měst, což je souběžná akce nabízející dětem zážitky a poznání zase z jiného soudku. Vystoupení, respektive čas mezi nimi tak oživila povídání z Brna, Českých Budějovic, Karviné a Plzně. Věřím, že tato novinka zpestřila koncert a nabídla zase další pohled na naše akce," uvedla předsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová.

Vrcholem mimořádných vstupů bylo předávání tradičních Putovních pohárů za rok 2022. Z rukou Ondřeje Andryse z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, prezidenta nadace Michala Pokorného a předsedkyně Pionýra Dariny Zdráhalové je za dlouholetou výchovnou práci převzali: SVČ TYMY Holešov (za výtvarnou činnost), 6. pionýrská skupina Kolín (za Tance), Pionýrská skupina Otava Sušice (za Clonu – film, foto video), Dětský domov Frýdek-Místek (za Divadlo) a SVČ Radovánek Plzeň (za Dětskou Portu).

Jako hosté na koncertu vystoupili Žesťový kvintet Brass Five Ústřední hudby Armády ČR a Radka Fišarová, přičemž jednu šansonovou skladbu zahráli a zazpívali společně. Na místě je ještě připomenout, že Radka Fišarová, dnes úspěšná muzikálová zpěvačka a šansoniérka, byla jednou z úspěšných účastnic Dětské Porty v 90. letech.

Záštitu nad koncertem převzal ministr školství Vladimír Balaš. Děkujeme!

Koncert Děti dětem je tradičním vyvrcholením a přehlídkou vybraných vystoupení Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže, které se každoročně účastní několik tisíc dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Melodie, Divadlo, Tanec, Dětská Porta, Výtvarné činnosti, Clona – film, foto, video, Folklórní tanec a Literatura) si každý může najít tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.

Kontakt:

V případě zájmu o další informace přímo o akci kontaktujte Mgr. Irenu Černou – irena@pionyr.cz

ohledně dalších informací o Pionýru a jeho činnosti Mgr. Darinu Zdráhalovou – darina.zdrahalova@pionyr.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zábava-hudba-rekreace-děti-Pionýr

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.