Více než polovinu návštěvníků muzea teamLab Planets v tokijské čtvrti Tojosu nyní tvoří cizinci. Od března budou pouze na jaře k vidění umělecká díla s třešňovými květy, které prostoupí celým výstavním prostorem

V období od 9. prosince 2022 do 9. ledna 2023 navštívilo muzeum teamLab Planets v tokijské čtvrti Tojosu přibližně 100.000 lidí ze zahraničí. (*1) Na celkovém počtu návštěvníků, kteří do podniku zavítali v průběhu jednoho měsíce, měli cizinci asi 60% podíl, tj. pro každého druhého návštěvníka nebylo Japonsko domovskou zemí (*1), což znamená, že počet návštěvníků ze zahraničí se oproti stejnému měsíci v roce 2019 (před propuknutím pandemie COVID-19) ztrojnásobil.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230126005445/cs/

Podle průzkumu, který muzeum provedlo, se přibližně 70 % zahraničních návštěvníků o muzeu dozvědělo ještě předtím, než začali uvažovat o cestě Japonska, a byl zaznamenán trend, podle kterého se muzeum stává jedním z hlavních cílů návštěvy Tokia. (*2)

*1 Podle údajů o osobách, které si zakoupily vstupenku, získaných z oficiálních webových stránek (průzkum probíhal v období od 9. prosince 2022 do 9. ledna 2023)

*2 Podle údajů z průzkumu mezi návštěvníky (průzkum probíhal v období od 17. prosince 2022 do 10. ledna 2023).

Budeme i nadále poskytovat lidem po celém světě zážitky založené na přístupu teamLab Planets, který jsme nazvali “Vnořte se do sebe a spolu s ostatními utvořte jeden svět".

Od středy 1. března 2023 do neděle 30. dubna 2023 budou dvě díla, jež je možné zhlédnout jen zjara, nazvaná "Splývání v padajícím vesmíru květin" a "Kresba na vodní hladině vytvořená tancem ryb a lidí - Nekonečno", tvořena třešňovými květy, které rozkvetou do celého prostoru.

Splývání v padajícím vesmíru květin, umělecké dílo, v němž propukají rostliny v květ a mění se s plynutím času a vesmír života postupně zaplňuje celý prostor, bude v tomto omezeném období plné třešňových květů. V díle "Kresba na vodní hladině vytvořená tancem japonských kaprů a lidí - Nekonečno" se návštěvníci procházejí ve vodě a kolem nich krouží na hladině v nekonečně se rozpínajících vodách japonští kapři. Když se ryby srazí s lidmi, promění se v třešňové květy a rozptýlí se.

[Díla, která budou obsahovat třešňové květy]

Splývání v padajícím vesmíru květin

teamLab, 2016-2018, interaktivní digitální instalace, Endless, zvuk: Hideaki Takahaši

Umělecké dílo: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/fitfuof/

Video: https://youtu.be/FzJ5svgIueQ

Sezónní rok květin, které propukají v květ a mění se s časem, život prorůstá do vesmíru. Lehněte si nebo se v klidu usaďte v prostoru a vyčkejte, než se vaše tělo se vznese a vy splynete s uměleckým dílem.

Květiny rostou, pučí a kvetou a časem okvětní lístky opadávají a květy uvadají a umírají. Koloběh zrození a smrti pokračuje donekonečna. Umělecké dílo není předem nahraný obraz, který se přehrává; vytváří ho počítačový program, který ho průběžně vykresluje v reálném čase. Jako celek se neustále mění a jednou viděné vizuální stavy se nikdy neopakují. Vesmír takový, jaký je v tomto časovém okamžiku, již nikdy nelze zažít znovu.

Kresba na vodní hladině vytvořená tancem ryb a lidí - Nekonečno

teamLab, 2016-2018, interaktivní digitální instalace, Endless, Hudba: Hideaki Takahaši

Umělecké dílo: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/koi_and_people/

Video: https://youtu.be/SsRNptTOniw

Ryby plavou na vodní hladině, která se táhne do nekonečna. Lidé mohou vstupovat do vody.

Pohyb ryb ovlivňuje přítomnost lidí a ostatních ryb ve vodě. Jakmile se ryby srazí s lidmi, promění se v květiny a rozptýlí se. V průběhu roku se květy, které kvetou, mění v závislosti na ročním období.

Dráhy ryb jsou určovány přítomností lidí a kopírují čáry na vodní hladině.

Dílo podává v reálném čase počítačový program. Není předem nahrané, ani ve smyčce. Interakce mezi divákem a instalací působí neustálou změnu uměleckého díla. Již vnímané vizuální stavy se nikdy nezopakují, již nikdy je nebude možné zahlédnout.

[Vychutnejte si veganský ramen v uměleckém prostoru]

V říjnu 2021 byla ve stejných prostorách, ve kterých sídlí i muzeum teamLab Planets, otevřena restaurace Vegan Ramen UZU Tokio, restaurace z Kjóta nabízející veganský ramen. Hosté si mohou vychutnat ramen v uměleckém prostoru teamLab Reversible Rotation - Non-Objective Space a Table of Sky and Fire a One Stroke Bench, které se nacházejí hned před restaurací. Podnik Vegan Ramen UZU Tokio nabízí také veganskou zmrzlinu a různé čaje, které jsou k dostání pouze v Tokiu. Restauraci je možné navštívit i bez vstupu do prostoru teamLab Planets.

Vegan Ramen UZU Tokio: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo

[teamLab Planets TOKIO]

teamLab, Plovoucí květinová zahrada; Květiny a já máme stejný kořen, zahrada a já splýváme v jedno © teamLab

teamLab Planets teamLab Planets je muzeum, ve kterém se procházíte vodou, a zahrada, kde splynete v jedno s květinami. Jsou zde čtyři obrovské výstavní prostory a dvě zahrady.

Jakmile s ostatními lidmi ponoříte své celé tělo do těchto masivních uměleckých děl, hranice mezi tělem a uměleckým dílem se setře. Naše já, ostatní lidé a svět splývají v jedno a my zakoušíme nový vztah bez hranic mezi sebou a světem.

Vstupte bosí, ponořte spolu s ostatními své tělo do uměleckého prostoru a splyňte se světem.

[Podrobnosti o výstavě]

teamLab Planets TOKIO

Místo: teamLab Planets TOKIO, 6-1-16 Tojosu, Koto-ku, Tokio

[Otevírací doba]

Leden - Duben

Pondělí - Pátek 10:00 - 20:00

Soboty, neděle a svátky 9:00 - 21:00 hod.

*20. března (po), 22. března (st) - 24. března (pá) 9:00 - 21:00 hod.

*25. března (so) - 2. dubna (ne) 9:00 - 22:00 hod.

*29. dubna (so), 30. dubna (ne) 9:00 - 22:00 hod.

*Poslední vstup 1 hodinu před uzavřením

[Zavřeno] 9. února (čt), 2. března (čt), 13. dubna (čt)

*Otevírací doba se může změnit. Aktuální informace naleznete na oficiálních webových stránkách.

Oficiální webové stránky: https://planets.teamlab.art/tokyo/

teamLab Planets Upoutávka: https://youtu.be/oiQoe9Ow9o0

*Do konce roku 2023 se v tokijské čtvrti Tojosu otevře muzeum teamLab Planets

[Vstupenky]

Dospělí: 3 200 JPY

Studenti středních škol: 2 000 JPY

Děti (4 až 12 let): 1 000 JPY

Děti do tří let včetně: zdarma

Sleva pro osoby se zdravotním postižením: 1 600 JPY

*Od soboty 1. dubna 2023: ceny vstupenek na víkendy, státní svátky a dny s prodlouženou otevírací dobou se mění takto:

Dospělí: 3 500 JPY

Studenti středních škol: 2 300 JPY

Děti (od 4 do 12 let): 1 300 JPY

Děti do tří let včetně: zdarma

Sleva pro osoby se zdravotním postižením: 1 900 JPY

Prodejce vstupenek teamLab Planets TOKIO DMM: https://teamlabplanets.dmm.com

[Opatření proti šíření COVID-19]

Podrobnosti o opatřeních v souvislosti s prevencí nákazy zavedených v muzeu teamLab Planets naleznete na níže uvedeném odkazu: : https://teamlabplanets.dmm.com/covid-19

[Oficiální HP/sociální média]

Oficiální webové stránky: https://planets.teamlab.art/tokyo/

Instagram: https://www.instagram.com/teamlab.planets/

Facebook: https://www.facebook.com/TL.Planets/

Twitter: https://twitter.com/teamLabPlanets

#teamLabPlanets

[Restaurace a obchody]

Vegan Ramen UZU Tokio: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo

teamLab Flower Shop & Art

*Otevírací doba je uvedena na oficiálních webových stránkách

*Restaurace má zavřeno ve stejné dny jako muzeum teamLab Planets

[Opatření proti šíření COVID-19 (platí pro restaurace a obchody)]

• Provádění pravidelného úklidu a dezinfekce

• Dezinfekce křesla po každém zákazníkovi

• Dezinfekce rukou při vstupu

• Omezení počtu osob v prostoru

• Zajištění dostatečného prostoru mezi sedadly

• Zaměstnanci nosí roušky

• Odstranění předmětů ze stolů

• Měření teploty

[Propagační materiály]

https://goo.gl/tQXMLm

[PLANETS Co., Ltd.]

Společnost založena roku 2017. Provozuje a spravuje provozovny teamLab Planets TOKIO.

Adresa: Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokyo

Zástupce: Takumi Nomoto

[teamLab]

teamLab (f. 2001) je mezinárodní umělecká skupina. Společným úsilím členů je proniknout na pomezí umění, vědy, technologie a přírody. Tento mezioborový tým odborníků, zahrnující umělce, programátory, inženýry, počítačové animátory, matematiky a architekty, se prostřednictvím umění snaží zkoumat vztah mezi sebou samým a světem a nové formy vnímání.

Aby lidé porozuměli světu kolem sebe, rozdělují jej na nezávislé entity s vnímanými hranicemi mezi nimi. teamLab se snaží tyto hranice v našem vnímání světa, vztahu mezi sebou a světem a kontinuity času setřít. Vše existuje v dlouhé, křehké a zároveň zázračné kontinuitě bez hranic.

Výstavy skupiny teamLab se konaly ve městech po celém světě, mimo jiné v New Yorku, Londýně, Paříži, Singapuru, Silicon Valley, Pekingu a Melbourne. Mezi muzea a rozsáhlé stálé expozice skupiny teamLab patří například teamLab Borderless ateamLab Planets v Tokiu, teamLab Borderless Šanghaj, teamLab SuperNature Macao ateamLab Massless Peking, a chystá se otevření dalších prostorů v Abu Zabí, Hamburku, Džiddě, Utrechtu a jinde.

Díla skupiny teamLab jsou součátí stálé sbírky Muzea současného umění v Los Angeles, Art Gallery of New South Wales v Sydney, Art Gallery of South Australia v Adelaide, Asian Art Museum v San Franciscu, Asia Society Museum v New Yorku, Borusan Contemporary Art Collection v Istanbulu, National Gallery of Victoria v Melbourne a Amos Rex v Helsinkách.

Website: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab/

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230126005445/cs/

Kontakty:

[Dotazy týkající se tiskových zpráv a rozhovorů]

PLANETS Co., Ltd., oddělení pro vnější vztahy

E-mail: pr-info@planets.art

Rozhovor: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Zdroj: PLANETS Co., Ltd.

Klíčová slova Japonsko-kultura-turistika-PLANETS Co.

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.