Drbna posiluje na Moravě, startuje Hanácká Drbna

Společnost Trima News, pod kterou spadá mediální značka Drbna, posiluje na Moravě o Hanáckou Drbnu. Společnost tím tak reaguje na nutnost širšího záběru a poskytování zpravodajského obsahu nejen z hanácké metropole, ale také z okresních měst. Hanáckou Drbnu povede Michal Šverdík, který je zkušeným novinářským bardem.

“Doba covidová a následně válečná nám mnoho prostoru pro rozvoj nedávala. Tento rok bychom rádi naši pozornost postupně stočili k dalšímu rozvoji. Značku přidáním Hanácké Drbny chceme posílit a budeme sledovat, stejně jako u dalších Drben, kvalitu poskytovaného regionálního zpravodajství,” uvedl za společnost Trima News jednatel Josef Gust.

Trima News má za sebou co do návštěvnosti rekordní rok. V roce 2022 společnost eviduje dle Google Analytics bezmála 65 milionů návštěv, což je více než desetiprocentní meziroční nárůst. Loňský rok Drbny zakončily historicky nejsilnějším měsícem s téměř 6,4 milionu návštěv a 2,9 milionu čtenářů rovněž dle statistik Google Analytics.

“Uvidíme, zda v kontextu změny chování technologických platforem Google a Meta směrem k vydavatelům, nastolené tempo udržíme. Na hodnocení vlivu na návštěvnost zpravodajských webů způsobeným desnippetováním výsledků vyhledávání Googlu a Facebooku je velice brzy. Management včetně redakcí však udělá maximum pro eliminaci případného poklesu návštěvnosti,” doplnil Gust.

www.drbna.cz

Klíčová slova ČR-média-internet-firmy-Trima News

Oblast
Jihočeský (cb)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.