Co znamená láska a jak se v průběhu let měnil pohled na ní? Na to se snaží odpovědět nová podcastová série Láska.

Nová 10dílná podcastová série Láska přinese rozhovory od pamětníků až po současníky. Prostřednictvím rozhovorů tak poznáme různé příběhy o lásce a seznamování, a to od 50. let minulého století až po současnost. Láska vznikla ve spolupráci YouRadio Talk a Ivety Nebesařové, která se podcastové scéně věnuje již několik let. Cílem těchto rozhovorů je zmapovat vztahy, lásky a seznamování napříč všemi generacemi, a to bez ohledu na sexuální zaměření.

"Vytvořit tento podcast, jsem se rozhodla, protože jsem již od dětství měla ráda příběhy o seznamování a o láskách. Vždy mě bavilo poslouchat od mé babičky, jak se seznámila s dědečkem a od mé mámy to, jak se seznámila s mým otcem. Tyto své zkušenosti jsem chtěla přenést i do podcastu Láska,“ říká autorka projektu Iveta Nebesařová a dodává: “Každý z nás máme v sobě nějaký příběh lásky – od partnerské, přes mateřskou po sebelásku. Chtěla jsem právě na příbězích 'obyčejných' lidí ukázat různé podoby lásky. A možná dát třeba i naději někomu, kdo má pocit, že láska se mu vyhýbá, protože ta může přijít v každém věku a v různých formách. A zároveň bych chtěla ukázat i různé podoby lásky napříč generacemi a sexuálními preferencemi.“

Příběhy lidí jsou na prvním místě

V podcastu uslyšíte například životní osudy paní Jany, které je v současnosti 93 let, a která bude vzpomínat na to, jak se seznámila se svým manželem letcem RAF, ale i na její pozdější život a seznamování po smrti svého chotě.

Se svým příběhem lásky se nám dále svěří i manželský pár Přemysl (97) a Alenka (93), pro které je společná láska tím nejdůležitějším pojítkem v jejich krásném a mnoholetém vztahu.

Pohled mladých lidí nám zase ukáže, jestli se dá najít láska na Tinderu a jiných sociálních sítí.

Láska přinese také příběh pana Františka, který musel během socialismu tajit svoji sexualitu a díky tomu se mu nikdy nepodařilo najít tu pravou lásku, jakou hledal.

Podcast vytvořila pro YouRadio Talk Iveta Nebesařová ve zvukové spolupráci studia Napa Records.

Premiéra prvního dílu proběhne již dnes - 10. ledna 2023.

www.podcastlaska.cz

Klíčová slova ČR-média-internet-firmy-Native PR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.