2023 Česko - Trendy a ceny úklidových služeb

Jednou z primárních aktivit online platformy Daibau.cz je pravidelné sledování vývoje cen na trhu stavebních služeb a produktů, jejich včasná aktualizace a informování široké veřejnosti. V souladu s tím tým odborníků z Daibau zveřejnil analýzu cen úklidových prací pro rok 2023, která vám může pomoci zorientovat se na trhu.

Kolik stojí úklidové služby?

Analýzou nabídek profesionálních úklidových firem, které byly vytvářeny prostřednictvím platformy Daibau, bylo zjištěno, že ceník závisí na několika základních faktorech: velikosti a typu prostoru, pravidelnosti, potřebném čase a druzích čistících prostředků. Většina úklidových firem nabízí různé balíčky a slevy za velikost prostoru, počet uklízených jednotek a pravidelnost příchodů. Běžný úklid obvykle zahrnuje základní služby jako vysávání, vytírání podlah a čištění toalety. Generální úklid pak doplňkové služby jako mytí oken, čištění skříní apod.

Ceny se také mohou lišit v závislosti na tom, kde se úklid provádí. Rozdíly jsou patrné pokud jde o úklid bytových prostor oproti těm nebytovým (kanceláře). Podrobnější ceny úklidových služeb si můžete prohlédnout ve srovnávacím ceníku úklidových agentur na stránkách Daibau.cz.

Ceník úklidových služeb v různých českých městech

Srovnány byly ceny v jednotlivých českých městech. Konkrétně se jedná o Prahu, Brno, Plzeň a Olomouc.

Narozdíl od stavebních služeb, v tomto sektoru nejsou žádné drastické cenové rozdíly. Pokud jde o údržbu bytových prostor, agentury účtují tuto službu, podobně jako údržbu obchodních prostor, hodinově. Cena za údržbu bytu je v průměru 140Kč /h. V této ceně jsou zahrnuty čistící prostředky střední kvality. U obchodních prostor jsou ceny jen mírně vyšší a pohybují se kolem 140 - 160Kč /h.

Extrakční čištění se pohybuje kolem 180Kč za běžný metr. Existuje jistý rozdíl pro mokré extrakční čištění, suché pěnové vakuové čištění a parní hloubkové čištění. Mytí oken je služba, která je zřídka vyžadována samostatně, pokud však zákazníci chtějí pouze mytí oken, cena je kolem 20Kč /m2. Pokud se jedná o koberce a jiné textilní podlahové krytiny, tato služba se zpravidla neprovádí na místě (s výjimkou přilepených metrážových krytin) a cena je cca 100Kč /m2.

Srovnání cen na Slovensku, Švýcarsku a Rakousku

Jelikož je platforma přítomna ve 12 evropských zemích, ze zajímavosti porovnala české ceny s těmi zahraničními. Z důvodů přehlednosti byly převedeny na EUR.

Na Slovensku se úklid bytu zpravidla počítá podle počtu pokojů. Za úklid dvoupokojevého bytu v Bratislavě tak zaplatíte 45€ což vychází zhruba na 11€ /h. Mytí oken stojí 0.9€ / m2. Čištění koberců v Bratislavě stojí kolem 3€ / m2. Extrakční čištění 10 - 12€ / sedací místo

Úklidové firmy jsou nejdražší ve Švýcarsku. Tam vás úklid bytu vyjde na 10 až 16€ /m2. Čištění oken je zpoplatněno podle toho, zda se čistí pouze sklo nebo celé okno včetně rámů - cena je od 9 € do 12 € / okno. Čištění textilních podlahových krytin se pohybuje mezi 8 až 12€ /m2. Co se týče obchodních prostor, úklid je na rozdíl od bytů účtován za hodinu a cena je 35 - 60€.

V Rakousku, stejně jako ve Švýcarsku, je bytový úklid účtován za m2 a cena je 3,5 - 8€ /m2. Obchodní prostory jsou účtovány buď za m2 (3,5€ / m2), nebo za hodinu (16€). Čištění oken stojí od 5€ a výše, čištění textilních podlahových krytin stojí 4,5€ /m2. Extrakční čištění stojí cca 80€ za pohovku.

Jaký vývoj cen se dá čekat do budoucna?

Závěr, ke kterému odborníci z portálu Daibau dospěli, je, že se inflace nevyhla ani tomuto sektoru a od Nového roku tak budou i úklidové firmy přinuceny mírně navýšit ceny svých služeb s ohledem na zdražení veškerého hygienického materiálu a čistících prostředků.

Kontakt:

Daibau International, s.r.o.

Milan Smiljanić

milan@daibau.cz

https://www.daibau.cz/

https://www.daibau.com/

Klíčová slova ČR-služby-trh-firmy-Daibau International

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.