Nové dohody slibují nové obchody, nakoukněte do nového TRADE NEWS

Předvánoční TRADE NEWS zavede své čtenáře do exotických zemí, jako jsou Spojené arabské emiráty, Katar nebo Alžírsko. Ty se otevírají zahraničním investorům a skýtají spoustu nových šancí pro české exportéry. Nehledě na to, že mohou sehrát důležitou úlohu v posilování energetické bezpečnosti naší země.

O tom, že v SAE panuje silné konkurenční prostředí, není pochyb. České firmy se však konkurence nebojí a mají šanci tam uspět, říká v exkluzivním rozhovoru velvyslanec ČR v SAE Jiří Slavík . O tom svědčí nejen konkrétní úspěšné obchody, o nichž se zmiňuje ředitel regionálního centra CzechTrade v SAE Vladislav Polách , ale také nedávná proexportní incomingová mise, v jejímž rámci se nejprestižnější tuzemské firmy z oblasti leteckého a obranného průmyslu představily emirátskému Calidusu .

Katar disponuje třetími největšími zásobami plynu na světě po Rusku a Íránu v objemu zhruba 24,7 bilionu kubických metrů. Je to malá země velkého bohatství, lačná po exkluzivních produktech všeho druhu. Říká se, že nakupování je pro Katařany třetím národním sportem, hned po sokolnictví a fotbalu. Na aktuální stav česko-katarských obchodních vztahů a potenciální příležitosti našich firem v této zemi jsme se zeptali velvyslance ČR v Dauhá Petra Chalupeckého.

Alžírsko by se mohlo podílet až na čtvrtině energetického mixu ČR . I proto má nyní velký potenciál pro české firmy z oblasti petrochemického průmyslu a těžby. Na nedávné pracovní návštěvě ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely však alžírská strana potvrdila zájem o spolupráci také v oblasti infrastruktury, automobilového, zpracovatelského a potravinářského průmyslu či sklářství, ale také v nových technologiích, inovacích ve vědě a výzkumu, start-upech a službách. České know-how tam má vynikající zvuk.

Jako vždy v TRADE NEWS najdete spoustu dalších témat. Pokud vás například zajímá, jak se staví udržitelná banka třetího tisíciletí, nenechte si ujít rozhovor s Jitkou Haubovou, členkou představenstva a provozní ředitelkou Komerční banky . Technology, innovation and sustainability | iTradeNews.cz

O tom, že čeští podnikatelé ani v krizi neházejí flintu do žita, vás přesvědčí tradičně naše Profiliga: Čtyři celoevropské patenty v jednom výrobku | iTradeNews.cz, Jindřich Staněk: Každý rok je originál a změny jsou na denním pořádku | iTradeNews.cz , Získávejte zpět až 95 % energie z odpadního tepla | iTradeNews.cz .

Přejeme našim čtenářům krásné svátky a do nového roku hlavně pevné zdraví, štěstí a skvělé nápady, které bude korunovat úspěch. I v roce 2023 budeme stát na vaší straně. Protože na TRADE NEWS je spolehnutí.

TRADE NEWS vydává agentura ANTECOM jako magazín AMSP ČR o obchodu a exportu. Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například CzechTrade, EGAP, NRB, ICC ČR, a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Prosincové číslo vyšlo na 84 stranách tištěným auditovaným nákladem 8000 kusů.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-hospodářství-obchod-Trade News-firmy-Antecom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.