Trendy a ceny malířských prací

Jednou z primárních aktivit online platformy Daibau.cz je pravidelné sledování vývoje cen na trhu stavebních služeb a produktů, jejich včasná aktualizace a informování široké veřejnosti. V souladu s tím tým odborníků z Daibau zveřejnil analýzu cen malířských prací pro rok 2022, která vám může pomoci zorientovat se na trhu.

Kolik stojí malování? Analýzou nabídek profesionálních malířů, které byly vytvářeny prostřednictvím platformy Daibau, bylo zjištěno, že malířské práce závisí na třech základních faktorech: povrchu, který se opracovává, druhu barvy a počtu vrstev. Nerovné povrchy je potřeba obrousit a vyhladit. Cena za strojní broušení stěn se pohybuje kolem 40Kč /m2 , zatímco broušení stropů je o něco dražší: 60Kč /m2. Tmelení, vyhlazování a opravy trhlin stojí přibližně 100Kč /m2. Při výběru barvy na fasádu se nejvíce používají akrylové. V interiéru se nejčastěji používají polodisperzní nebo omyvatelné (na povrchy, které mohou vlhnout). Malování lze obecně provádět v jedné nebo dvou vrstvách, popřípadě lze předem nanést základní nátěr pro lepší přilnavost barvy. Malování interiéru bílou polodisperzní barvou v jedné vrstvě stojí průměrně 40Kč /m2. Cena za dvě vrstvy je 45 až 50Kč /m2. Dvě vrstvy spolu se základním nátěrem stojí 45 - 55Kč /m2. Podrobnější ceny si můžete prohlédnout v našem srovnávacím ceníku malířských prací.

Ceník malířských prací v různých českých městech

Srovnány byly také ceny v jednotlivých českých městech, a to za základní službu: dvojité vymalování vnitřních prostor polodisperzní barvou. Ceny jsou, jak už je zvykem, nejvyšší v hlavním městě - Praze, kde vám bude naúčtováno 50 - 55Kč / m2. V Brně za tuto službu budete muset zaplatit 28 - 35Kč, zatímco zákazníkům ve Zlíně postačí 30Kč / m2.

Srovnání cen ve střední Evropě

Jelikož je platforma přítomna ve 12 evropských zemích, ze zajímavosti porovnala české ceny s těmi zahraničními. V Česku tedy dva nátěry stojí (kvůli přehlednosti byly ceny převedeny na EUR) 1.8€ - 2€, strojní broušení 1.6€ za stěna, 2.4€ za strop, zatímco tmelení, vyhlazování a opravy trhlin 4€ /m2. Ve Slovinsku se malování interiérů polodisperzní barvou pohybuje od 2€ /m2 za jednu vrstvu do 4€ /m2 za dvě vrstvy.

Rakousko je podstatně dražší. Malování interiérů místností polodisperzní barvou ve dvou vrstvách se pohybuje od 6€ /m2 do až 15€ /m2! Žádné výrazné cenové rozdíly podle měst tam nejsou, o něco dražší se ukázal pouze Salcburk, kde se cena v sezoně vyšplhá až na 17 €/m2. Stejná situace je u strojního broušení, které se neprovádí samostatně, ale výhradně s hlazením, cena je 14,5€ /m2 - 25€ /m2. Lidé na Slovensku za malování interiérů místností polodisperzní barvou ve dvou vrstvách se základním nátěrem zaplatí 6 - 8€. Strojní broušení stojí 4,5 - 6€ /m2. Srovnáme-li jednotlivá města, vyplývá, že tato služba stojí v Bratislavě 2,5 - 4,5€ /m2, v Košicích 2 - 3,5€ /m2 a v Žilině 1,80 - 2,5€ /m2.

Jaký vývoj cen se dá čekat do budoucna?

Závěr, ke kterému odborníci z portálu Daibau dospěli, je, že současná inflace ovlivnila i ceny malířských služeb. Materiál podstatně zdražil, což ovlivnilo i růst cen. Předpovědi však říkají, že v budoucnu by neměly být o moc vyšší než ty současné.

Kontakt:

Daibau International, s.r.o.

Milan Smiljanić

milan@daibau.cz

https://www.daibau.cz/

https://www.daibau.com/

Klíčová slova ČR-služby-trh-firmy-Daibau International

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.