Chcete-li zbohatnout, postavte nejprve silnice"; společnost POWERCHINA pomáhá Srbsku plnit sny

Zpráva serveru CRI Online:

Srbsko, které leží na pomezí střední a jihovýchodní Evropy, je první zemí střední a východní Evropy, která navázala komplexní strategické partnerství s Čínou. Projekt dálničního okruhu Belgrade Belt Highway (Bělehradský okruh) v jeho hlavním městě je pro společnost POWERCHINA mezníkem při expanzi na evropské trhy. Srbský prezident Aleksandar Vučić při slavnostním otevření úseku S5 zmínil staré čínské přísloví „chceš-li zbohatnout, postav nejdříve silnice", které významným způsobem rezonuje s koncepcí rozvoje Srbska v posledních letech.

Úzké čínsko-srbské vztahy a vstřícnost srbské vlády a obyvatelstva vůči čínským podnikům posloužily jako dobrý základ pro rozvoj projektu bělehradského dálničního okruhu. Pro projekt bylo přijato mnoho srbských inženýrů a manažerů, aby bylo vše řízeno lokálně, což nejen zkrátilo přechodnou etapu v přípravné fázi, ale také položilo pevný základ pro jeho bezproblémovou realizaci.

„Návrh je zde velkou výzvou. Dodavatelé jsou nicméně ochotni se s touto velkou výzvou vypořádat a v omezeném čase investovali mnoho dovedností a úsilí. Velkou část projektu tvoří tunely a mosty, což je skutečnost, která výstavbu komplikuje. I za těchto okolností však společnost POWERCHINA díky své tvrdé práci, manažerským schopnostem, vysoké technické úrovni a vynikajícím stavebním schopnostem dokázala, že bude v budoucnu spolehlivým a důvěryhodným partnerem v odvětví infrastruktury," uvedl Jovica Radić. Očekává, že čínské společnosti mohou sdílet zkušenosti s rychlým rozvojem v Číně prostřednictvím své inteligence, politického vlivu a technologií a přispět k rozvoji Srbska.

Kontakt:Junpeng Zhaozhaojunpeng@cri.cn

Klíčová slova Čína-Srbsko-doprava-stavby-CRIOnline

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.