Pro M-Market byla v roce 2022 klíčová strategie ESG

Slovenský holding M-Market, a.s. Mariana Šufliarskeho se plánovanými akvizicemi stal vlastníkem již více než 230.000 m2 moderní retailové plochy, čímž si upevnil pozici domácího investičního lídra

V rámci sektoru komerčních retailových nemovitostí nastalo po těžkých covidových letech citelné oživení. V červnu 2022 M-Market a.s. oznámil akvizici OD Urban v centru Košic, avšak zásadním byl kapitálový vstup do OC Optima v metropoli východu. S plochou přes 53 000 m2 je to nejen největší nákupní centrum v Košicích, ale zároveň největší mimo Bratislavský kraj. „Jako spoluvlastník OC Optima jsme si upevnili pozici lokálního investičního lídra. Nevyčkáváme na lepší časy, úspěšně jsme dokončili projekty a rozjeli další tři akvizice které máme v různých stadiích rozpracovanosti, samozřejmě naše cenové nabídky již reflektují na aktuální ekonomický pokles a z toho vyplývající zhoršené podmínky akvizičního financování ze strany bank,“ komentuje vývoj předseda představenstva M-Market , a.s. Marian Šufliarsky.

Aktivity v oblasti komerčních retailových nemovitostí musejí splňovat atributy strategie ESG. Týká se všech společností spadajících pod holding M-Market, a.s. „ESG pro nás znamená zejména propojení společensky a sociálně zodpovědného investování a investičních strategií. V tomto roce jsme ještě zvýšili důraz na udržitelnost, což se po nástupu energetické krize ukázalo jako prozíravé. Budujeme portfolio udržitelným způsobem a také akvizované nemovitosti remodelujeme tak, aby splňovaly požadované parametry. Například od roku 2010 se nám při provozu a správě realitního portfolia podařilo uspořit přes 52 % energií,“ vysvětluje Marian Šufliarsky.

Vytváření a rozvoj podnikání potřebuje transparentní podnikatelské prostředí. Už během pandemie byly například kompenzace na mzdy a nájemné nedostatečné a přicházely velmi pozdě. S následky musejí pronajímatelé i nájemníci zápolit dodnes, přičemž v kombinaci s energetickou krizí a inflací jsou pro mnohé likvidační. M-Market a.s. by proto uvítal přijetí rychlých a cílených řešení pro podnikatelský sektor.

M-Market, a.s. je významná slovenská investiční společnost sídlící v Lučenci. Charakter jejího působení na trhu je od roku 1997 koncentrován zejména v pronájmu nemovitostí, developerských činnostech, správě a také facility managementu. Od roku 2012 společnost M-Market začala prostřednictvím své dceřiné společnosti Prometheus Capital, a.s. působit i na trhu private equity.

Klíčová slova Slovensko-finance-reality-trh-firmy-M-Market-Median Store

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.